כלכלהמבזקים

שרת הפנים: “חייבים להיכנס להילוך גבוה בפיתוח מתחמים לדיור – כולל בלב אזורי הביקוש”

שרת הפנים איילת שקד ומנכ”ל המשרד יאיר הירש סיירו היום (שלישי) ברמת השרון ובמתחם תע”ש ונפגשו עם ראשי הערים רמת השרון, הרצליה והוד השרון ועם חברי מליאות הערים ואנשי המקצוע בעיריות.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

שקד ציינה כי יש חשיבות גבוהה לפיתוח מתחמי דיור, כולל בלב אזורי הביקושים במרכז הארץ, וכי כי החוכמה היא לפתח את מתחמי דיור רבים במהירות האפשרית, זאת תוך שמירה על ערכים סביבתיים באופן שיוודא כי איכות החיים ואיכות הסביבה ילכו יד ביד.

אבי גרובר ראש עיריית רמת השרון, שהתלווה לסיור, אמר: “אני מודה לשרה ולצוות המקצועי על הביקור. אני חושב שאין טוב ממראה עיניים והשרה נאותה להגיע ולסייר בשטח בעצמה. יש כאן שטח מגודר שרגל אדם כמעט לא דרכה בו עשרות שנים. זהו השטח היחיד במדינת ישראל שהוא שמורת טבע שנשמרה במשך עשרות שנים. יש בו משאבי טבע ונוף שאין בשום מקום אחר בארץ. השטח הזה מזוהם, וממילא אסור לבנות עליו. יש לנו כעת הזדמנות פז לתכנן פארק מטרופוליני שאין כמותו בישראל, שטח שישמור על הטבע באזור השרון גם לדורות הבאים”.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, הוסיף: “הגיע הזמן לחשב מסלול מחדש בסוגיית הבנייה בתע”ש רמת השרון. לנו, הרשויות, קיימות אופציות רבות נוספות להגדלת היצע הדיור. מדובר במתחם מזוהם, ובהתחשב במשבר האקלים, חשוב לשמר את המקום שיכול לשמש כפארק מטרופולוני וריאה ירוקה של אזור השרון. אני שמח על הקשר הפתוח עם השרה שקד ומודה לה על ביקורה”.

אמיר כוכבי, ראש עיריית הוד השרון, ציין: ״יש לנו הזדמנות יוצאת דופן, ביחד עם שרת הפנים הגב׳ איילת שקד לעשות צעד סביבתי ומקיים שיהיה בעל ערך רב יותר מכל נייר עבודה למאבק בשינויי האקלים. תוכנית תע״ש מיושנת, לא מחוברת למציאות התכנונית הנדרשת, דורסת חורש טבעי עצום על כל הערך האקולוגי שלו ומהווה מכה אנושה, אם תתממש, גם ליכולות הניקוז של כל אזור המרכז המרוצף כבר בבטון. תכנון עירוני נכון, שייתן מענה לצרכי המדינה בערים הסמוכות ויעניק שטח ציבורי משמעותי בין הערים, יהווה תיקון לעוול תכנוני אדיר ויאפשר לנו להשאיר מתנה אמיתית לדורות הבאים. אני שמח ומודה לשרה איילת שקד שהובילה ביקור מקצועי ומקיף ששם על השולחן שיח ישיר עם ראשי הרשויות ודרכם עם התושבות והתושבים בנוגע להשלכות התכנון על המרחב”.

שרת הפנים: “חייבים להיכנס להילוך גבוה בפיתוח מתחמים לדיור – כולל בלב אזורי הביקוש”
צילום: ללא קרדיט

שרת הפנים איילת שקד סיכמה את הסיור ואמרה כי “המטרה הברורה כעת בשרון היא לפעול לטיהור הקרקע ומי התהום במתחם תע”ש על ידי המדינה ואח”כ לבנות על חלק מהשטח מתחמים עירוניים ועל חלק פארק טבעי גדול. יש כאן איזור ייחודי שנשמר במשך הרבה שנים כפנינת טבע, אפשר לשלב בינוי על חלק מהשטח ושמירה על הטבע המיוחד הזה בחלק האחר”.

שרת הפנים: “חייבים להיכנס להילוך גבוה בפיתוח מתחמים לדיור – כולל בלב אזורי הביקוש”
צילום: ללא קרדיט

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!