בריאותמבזקים

“אחרי חודשים של ניתוחים – פתאום חושן מסתכל, רואה ומגיב”

חושן אוחיון, בן שלוש משדרות, נולד עם סיבוך נדיר – כשהוא סובל מקטרקט בשתי עיניו. “גילו את זה בשלב יחסית מוקדם בהיריון”, מספרת אימו ספיר, “ואמרו לי שרוב הסיכויים שהוא ייולד עיוור”. בגיל חמישה שבועות עבר חושן ניתוח בעין אחת ולאחר החלמה נותח גם בעינו השנייה. לאחר שיקום נוסף ובעזרת עדשות מגע מיוחדות – הוא החל לראות.
 
ד”ר עאהד אמטיראת, רופא עיניים בכיר במערך העיניים בסורוקה: : ” חושן נולד עם קטרקט סמיך, מה שמאוד מגביל את היכולת לפתח ראיה. עד גיל חודשיים הסרנו את הקטרקט וחושן התחיל לראות אור.
בהמשך הוספנו לו עדשות מגע. זה פרויקט שלקחנו על עצמנו, ספיר ואני, ואנחנו הולכים בדרך הזאת ביחד עד היום”.
 
“ביום הראשון ששמנו לו את עדשות המגע”, נזכרת ספיר, “הפעלנו את המובייל מעליו, משהו שעד אז הוא לא ראה, ופתאום הוא מסתכל, רואה ומגיב. אני מאמינה שבעזרת השם, עם הזמן והטיפול המסור של ד”ר אמטיראת וצוות מערך עיניים הראיה של חושן תלך ותשתפר”.
 

צילום: דינה פרנקל- סורוקה
בתמונה: ספיר אוחיון, אמו של חושן, חושן שקיבל חזרה את מאור עיניו וד”ר אמטיראת, רופא בכיר במערך העיניים בסורוקה

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News
הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!