חדשות הארץמבזקים

נשות הכותל הדליקו הערב נרות חנוכה בעזרת הנשים בכותל המערבי

כמידי שנה, נשות הכותל הדליקו הרעב נרות חנוכה בעזרת הנשים בכותל המערבי. גם השנה נערכת הדלקת נרות חנוכה הממלכתית בכותל המערבי ללא השתתפותן הפעילה של נשים. החנוכייה המרכזית הוצבה כבכל שנה בעזרת הגברים ולא ברחבה העליונה, מבלי שלנשים תהיה גישה לחנוכייה.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

״הדרת הנשים של רב הכותל ממשיכה גם בחג החנוכה״, אמרה יוכי רפפורט, מנכ״לית נשות הכותל. ״כבכל שנה, החנוכייה הממלכתית מוצבת בעזרת הגברים ונשים מודרות מההדלקה הממלכתית המרכזית. אנחנו הגענו למקום, הדלקנו נרות חנוכה בברכה והשמענו קול נשי שכל כך חסר בכותל. התנהלותו של רב הכותל בכותל המערבי והדרת הנשים המתקיימת במקום בחסותו גם בחנוכה, מחדדת שוב את הצורך ביישומו הדחוף של מתווה הכותל. ביום בו תוכשר ותכונן עזרת ישראל, יזכה עם ישראל גם לאלטרנטיבה מכבדת, ראויה ושוויונית ונשים תוכלנה להיות שותפות פעילות ומלאות בחיי היהדות״.

נשות הכותל הדליקו הערב נרות חנוכה בעזרת הנשים בכותל המערבי
צילום: נשות הכותל

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!