מבזקיםמשפטי/פלילי

כתב אישום הוגש נגד בן 42 מהעיר רהט בגין ניסיון עוקץ של בנק והלבנת הון בהיקף מיליון ש"ח

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (ראשון) לבית משפט השלום בבאר שבע, כתב אישום נגד הנאשם וחברה בבעלותו, בגין מעשי עוקץ בנק הפועלים והלבנת הון, בהיקף של כמיליון ש"ח. כתב האישום מייחס לנאשם 14 עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וכן עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רונן בוחניק, הנאשם רחמי אבו סגיר, בן 42 מרהט, היה הבעלים של חברת מזון "רחמי שיווק בע"מ" וכספי החברה נוהלו בחשבון עסקי בבנק הפועלים. בבנק הפועלים קיים שירות ללקוחות הבנק "ממסרון", שעניינו הפקדת כספי מזומן בחשבון הבנק, בשקית ייעודית לכך, המלווה בהצהרת הלקוח בדבר סכום ההפקדה שנעשתה על ידו.

קראו גם:  לוחמי האש כיבו שריפה בדירה בפתח תקווה, אין נפגעים

מכתב האישום עולה, כי הנאשם עשה שימוש בשירות ה"ממסרון" וביצע, באמצעות בנו, הפקדות של כסף מזומן לחשבון הבנק של החברה, באמצעות 14 שקיות ייעודיות, ב-4 סניפים שונים של הבנק. הנאשם הצהיר על הפקדת מזומן בחשבון הבנק של החברה בהיקף כספי בסך של כמיליון ש"ח, כאשר בפועל הפקיד סכום מזערי ביחס להצהרה. הבנק זיכה את חשבון הבנק של החברה בסך של כמיליון ש"ח וסכום זה הועבר על ידי הנאשם בהעברות זהב, באופן מידי, לספקים השונים לשם סילוק חובות, ובהם חברות "קוקה קולה", "שטראוס" ו"טמפו".

בכך, קיבל הנאשם והחברה שבבעלותו במרמה בנסיבות מחמירות סך של 926,958.80 ש"ח, תוך ביצוע פעולות ברכוש אסור. "הנסיבות המחמירות באות לידי ביטוי בתחכום, בשיטתיות, בהיקף המרמה לרבות, בביצוע עבירות נוספות ונלוות לצד עבירות המרמה", צוין בכתב האישום. התיק נחקר על ידי יחידת הונאה דרום.

קראו גם:  שוב מתגלעים מתחים בין יו"ר הציונית הדתית סמוטריץ' ויו"ר עוצמה יהודית בן גביר

יחד עם כתב האישום, הגישה הפרקליטות לבית המשפט בקשה לחלט את המקרקעין של הנאשם, שכן לעמדת הפרקליטות, "הרציונל בחילוט, שהרכוש נשוא החילוט אינו רכושו של העבריין, והוא אינו זכאי ליהנות ממנו ומפרותיו. מקום בו תוכח העבירה המקימה זכות חילוט, אין לעבריין זכות קניין כלשהי ברכוש". בנוסף, הגישה הפרקליטות בקשה לצו עיכוב יציאתו של הנאשם מהארץ.

"מסלול בטוח": בפשיטה בכפר מנדא נעצרו 9 חשודים ונתפסו נכסי נדל"ן ורכבי יוקרה בשווי עשרות מיליוני שקלים
ארכיון. צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן