כלכלהמבזקים

הממשלה אישרה תוכנית להעצמת החברה הדרוזית והצ׳רקסית בהיקף של שלוש מיליארד שקל

הממשלה אישרה היום (ראשון) תוכנית להעצמת החברה הדרוזית והצ׳רקסית בהיקף של 3 מיליארד שקל לשנים 2021-2023. התוכנית התלת-שנתית להעצמה של החברה הדרוזית והצ’רקסית, בכרמל, בגליל ובגולן, שמוביל השר במשרד האוצר חמד עמאר, גובשה בשיתוף פעולה עם משרדי ממשלה נוספים ועם הרשות לפיתוח חברתי כלכלי ונועדה ולהביא לצמיחה ביישובים הדרוזים והצ׳רקסים.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

התוכנית כוללת, בין היתר, השקעה חסרת תקדים של מאות מיליוני שקלים לתכנון ובנייה ביישובים הדרוזים, סבסוד חלקות לחיילים משוחררים עד גובה של 400 אלף שקל, השקעה מאסיבית במערכת החינוך ובשיפור התשתיות והתחבורה ביישובים, תוכניות לשילוב בהייטק ותקציב לתכנון הקמת ישוב דרוזי חדש.

שר האוצר, אביגדור ליברמן, אמר: “התוכנית נותנת מענה רחב עם תקציב חסר תקדים ומכילה כלי צמיחה שיסייעו בפיתוח הרשויות הדרוזיות והצ’רקסיות על מנת לעודד צמיחה ביישובים ולהביא אותם להתנהלות עצמאית כלכלית. אני רוצה להודות לשר במשרד האוצר, השר חמד עמאר, שריכז את התוכנית בשיתוף משרדי ממשלה רבים, ובזכותו היא יוצאת לפעול לאחר תקופה ארוכה בה לא היתה תכנית ייעודית למגזרים חשובים אלו”.

שר במשרד האוצר, חמד עמאר, הוסיף: ״לאחר שנתיים שלא הוזרם תקציב למועצות המקומיות הדרוזיות, בנינו תוכנית חסרת תקדים שתביא לצמיחה ושגשוג ביישובים הדרוזים. הגיע הזמן שהמדינה תשקיע הרבה כסף בתחומים החשובים לבני העדה כמו בתכנון ובנייה, חינוך וחלוקת חלקות מסובסדות לחיילים אשר שרתו שירות סדיר, וכך עשינו בתוכנית. אני מודה לשר האוצר ולשאר שרי הממשלה על התמיכה”.

צילום: משה מילנר/לע”מ

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!