בריאותמבזקים

הנס של לביא: בגיל שבועיים בלבד, עבר בהצלחה כריתת גידול יחד עם האונה הימנית של הכבד

ענת, אחות במקצועה, ביצעה בשבוע 32 להריונה, בדיקה להערכת משקל עובר אשר העלתה ממצא חשוד בנוגע להיקף בטנו של העובר שהיה גדול מהממוצע. היא הופנתה למיון נשים בבית חולים ליס שבאיכילוב ושם אובחן כי בבטנו של התינוק קיים גוש ענקי בגודל 10 ס”מ.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

בהמלצת הרופאים, הוחלט שענת שתמשיך את ההריון תחת מעקב עד לשבוע 39 אלא שכמה ימים לאחר מכן, מתגלה ממצא קרדיולוגי מחשיד ונאלצים ליילדה בניתוח קיסרי דחוף בשבוע 36 +2 ימים והתינוק הועבר להמשך טיפול והשגחה בפגייה של איכילוב.

בשלב זה נכנס לטיפול במקרה הנדיר פרופ’ איגור סוחטוניק, מנהל מחלקת כירורגיית ילדים בבית חולים דנה לילדים שעמד בראש צוות המנתחים של הניתוח הדרמטי בגיל שבועיים בלבד: ״התינוק אובחן טרם לידתו עם גידול שפיר בכבד מסוג המרטומה. לאחר הלידה איבחנו כי קיימות ציסטות רבות על הגידול אשר גרמו ללחץ מוגבר בבטנו של התינוק. מייד הבנו שבמידה ונמתין התינוק עלול להגיע למצב של אי ספיקה נשימתית על רקע לחץ על סרעפות או לסרוגין דימום לתוך ציסטות או ניקובן והחלטנו לגשת לניתוח המאתגר הזה כשאת מלאכת ההרדמה המורכבת של התינוק בגיל צעיר כל כך ניהלו ד״ר יבגני איזאיטל וד״ר דנה קרול.

פרופ׳ ניר לובצקי, מנהל מחלקת ניתוחי כבד, לבלב והשתלות וד”ר יעקב גויכמן, מנהל יחידת השתלות בחטיבה הכירורגית באיכילוב שביצעו את הכריתה מתארים: “ראינו כי הגידול תפס את רוב חלל האונה הימנית בכבד וגודלו הגיע לכ- 10 ס”מ, זהו גידול עצום בגודלו בהתחשב בעובדה שמדובר בתינוק בין שבועיים, לכן נאלצנו לכרות את האונה הימנית של הכבד על מנת שנוכל להסיר את כולו. הניתוח ארך כ-5 שעות ולאחריו התפשטה אנחת הקלה וסיפוק מקצועי אדיר בחלל חדר הניתוח”.

אחרי שעות מותחות ודרמטיות בחדר הניתוח, הניתוח עבר בהצלחה גדולה והתינוק הוחזר למחלקת הפגייה ובתוך 10 ימים בלבד הוא שוחרר לביתו ללא הבליטה בבטנו כשהוא בריא נינוח ושמח.

אימו ענת מסכמת: “בחרתי לו את השם ׳לביא׳ כי לא כל תינוק בן שבועיים היה מתמודד בצורה כזאת אמיצה, אבל לא פחות אמיצים ומדהימים הם הלביאים של הצוותים אשר טיפלו בו לאורך כל התחנות שעברנו פה בבית החולים תודה לצוות הכירורגי, ההרדמה, הריון בסיכון גבוה והפגייה באיכילוב, הייתם לנו כמו משפחה אחת גדולה״.

צילום: מירי גטניו, דוברות איכילוב

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!