מבזקיםצבא וביטחון

מאות דוגמים של פיקוד העורף נשלחו לבתיהם של אזרחים ששבו ממדינות אדומות

פיקוד העורף החל אתמול (שישי) בנקיטת צעדים לסיוע בהתמודדות עם זן אומיקרון שהתגלה בימים האחרונים. כחלק מהצעדים שננקטו, נשלחו מאות דוגמים של פיקוד העורף לבתיהם של אזרחים ששבו לארץ מהמדינות שמוגדרות ״אדומות״ ושוהים כעת בבידוד ביתי, לצרכי בדיקות והקפדה על חוקי הבידוד.

בנוסף, הוחלט על הכפלת הצוותים האחראיים על קליטת החוזרים מחו"ל והעברתם למלוניות הבידוד. הטיסות הקרובות אשר עתידות לנחות בארץ מן המדינות האדומות (סיישל ודרום אפריקה) יוסטו לטרמינל 1, שם יפעלו צוותי פיקוד העורף ויסייעו בהעברת החוזרים לבידוד במלוניות הקורונה.

מפקד מפקדת 'אלון', תת-אלוף (מיל') רלי מרגלית, ביקש לתגבר את מערך הבדיקות בנמל התעופה בבדיקות PCR נוספות, ואף הוקם צוות חקירות ייעודי להתחקות אחר הזן האפריקאי ולמניעת התפשטות וקטיעת שרשרת ההדבקה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

תא"ל (מיל') מרגלית אמר: "אנחנו מבינים שיש סיכוי טוב שהווריאנט החדש כבר הגיע לפה, ולכן עושים את כל הפעולות על מנת לקטוע את שרשראות ההדבקה. לשמחתנו, בעת הזאת, כמות המאומתים בישראל היא נמוכה, יש לנו כוח אדם מספק להתמודדות. פיקוד העורף, מפקדת ׳אלון׳ ומשרד הבריאות ימשיכו לפעול ככל שיידרש כדי להתמודד עם וריאנט זה.״

צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון

Back to top button