טיוליםמבזקיםפנאי

120 אלף מטיילים טיילו השבת בשמורות הטבע והגנים הלאומיים

כ-120 אלף מטיילים ניצלו את מזג האוויר הנעים וטיילו השבת בשמורות הטבע והגנים הלאומיים. בין האתרים הבולטים היום היו: הגן הלאומי ירקון עם כ- 5,200 מטיילים, קיסריה עם כ 3,000 מטיילים, ושמורות הטבע עין אפק ועין גדי עם כ 2,500 מטיילים בכל אחת. אתרים בולטים נוספים היו הגנים הלאומיים אפולוניה, בית גוברין, אשקלון, עין חמד, מגדל צדק, בית שערים ומצדה בו ביקרו גם מאות תיירי חוץ.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

בין הפעילויות הבולטות שהתקיימו היום היתה פעילות פקחים צעירים בגן הלאומי ירקון בה נחשפו המטיילים באופן חוויתי לפעילות המגוונת של פקחי רשות הטבע והגנים בשמירה על הטבע.
פעילויות בולטות נוספות היו פעילות דיסקגולף מלהיבה בגן לאומי הבשור, סדנת לחם מדבר בחניון הלילה מצדה מערב ופעילויות סביב הציפורים בשמורות החולה ועיינות צוקים.

בתוך כך ברשות הטבע והגנים נערכים לפתיחת “שבוע מורשת” עם שלל חוויות ופעילויות במהלך חג חנוכה.

לדברי מזי מגנאג’י מוסקוביץ, מנהלת ההסברה ברשות הטבע והגנים: “הגנים הלאומיים ועוד עשרות אתרי מורשת ברחבי הארץ ערוכים וממתינים לציבור הישראלי שיגיע החל ממחר ולאורך כל חג החנוכה ליהנות מפעילויות מגוונות ומרתקות במהלך שבוע המורשת בישראל, שמתקיים זו השנה השמינית ברציפות על ידי רשות הטבע והגנים, משרד ירושלים ומורשת, רשות העתיקות, המועצה לשימור אתרי מורשת וגופי שימור נוספים.
זו הזדמנות חגיגית לציבור לחוות את סיפורי המורשת וההיסטוריה של הארץ הזו ובמיוחד של האנשים שחיו כאן לאורך השנים והחל מהתקופות הקדומות”.

בין הפעילויות שתתקיימנה במהלך שבוע מורשת: אורות ומנורות בגן הלאומי בית שערים עם סיורים במערות החצובות וסיפורה של המנורה מחורבן בית המקדש ועד להפיכתה לסמל מדינת ישראל, ‘העבר מתעורר לחיים’ בגן הלאומי תל מגידו, מסע במנהרת הזמן בגן הלאומי יודפת העתיקה, הרפתקה תיאטרלית ‘מצילים את ממלכת האור’ בגן הלאומי קומראן, ‘בוקר מדליק’ בגן הלאומי מגדל צדק והצגה מטיילת ומצחיקה יחד עם הפנינג פעילויות ברחבי הגן הלאומי תל באר שבע. פרטים נוספים באתר רשות הטבע והגנים או באינטרנט בחיפוש “שבוע המורשת 2021”.

שמורת נחל תנינים. צילום: אלחנדרו אפלבאום, רשות הטבע והגנים
סיור מודרך בגן הלאומי ארבל. צילום: סנדרא מבגיש, רשות הטבע והגנים

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!