מבזקיםפוליטי / מדיני

בגירים שנפגעו בעבירות מין יהיו זכאיים לתשלום על חשבון הפיצוי שיגבה מהנאשם

מליאת הכנסת אישרה היום (שלישי) בקריאה ראשונה, את הצעת חוק המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות. 7 תמכו בהצעה ללא מתנגדים והיא תועבר לוועדת חוקה.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

מוצע לקבוע כי נפגעי עבירה בגירים שנפגעו מעבירות מין, ניסיון לרצח או עבירת המתה יהיו זכאים לתשלום מהמרכז לגביית קנסות על חשבון הפיצוי שייגבה מהנאשם. עוד מוצע להסמיך את מנהל המרכז או עובדו לדרוש מידע מגוף ציבורי על אודות נפגע עבירה כדי לאפשר תקשורת עם הנפגע לקבלת התשלום.

בדברי ההסבר נכתב: “חשיבותו של הפיצוי בעבור נפגע העבירה עומדת בעינה לא רק בעניינם של קטינים, אלא גם בעניינם של בגירים שנפגעו מעבירות חמורות. כך, גם בגירים אשר נפגעו מעבירות מין, וגם נפגעי עבירה אשר בן משפחתם אבד להם בעבירת המתה או שנעברה בהם עבירת ניסיון לרצח נפגעו פגיעה עמוקה וקשה. בעבירות אלה, הנזק שנגרם לנפגעים ובכלל זה הנזק הנפשי, עלול להיות קשה במיוחד וארוך טווח, והחלמה ממנו עשויה לדרוש משאבים כלכליים רבים. החלת , ההסדר הכספי האמור גם על נפגעים אלה, יכולה לסייע בשיקומם ובהחזרתם למוטב”.

בגירים שנפגעו בעבירות מין יהיו זכאיים לתשלום על חשבון הפיצוי שיגבה מהנאשם
אילוסטרציה. קרדיט: pixabay

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!