חדשות הארץמבזקים

יחצ״א וזק״א סיימו עשרה ימי תרגול ודימוי מלחמה בתוך אתר הרס ייחודי במחוז תל אביב

כ-200 מתנדבי זק"א אשר עברו הסמכת מחלץ, תרגלו יחד עם חיילי יחידת החילוץ הארצית (יחצ"א), במשך עשרה ימים באתר הרס ייחודי ברחוב הצנחנים בלב שכונת מגורים בתל אביב. האתר דימה אירוע קריסה של מספר רב של מבנים בשכונת מגורים כתוצאה מפגיעה ישירה של טילים, כשבתוכם למעלה מ-300 נפגעים חלקם לכודים והרוגים.

צילום: דוברות זק״א

במשך עשרת ימי התרגיל פעלו מחלצי היחצ״א יחד עם צוותים של מתנדבי זק"א בחילוץ חללים ופצועים מדומים מתוך ההריסות, כמו״כ תרגלו עבודת מודיעין אוכלוסיה, סיוע במשימות חילוץ באתר הרס. חיילי היחצ"א מהווים כוננים להקפצה מיידית בשעת אמת לכל אירוע אסון בארץ ובעולם.

צילום: דוברות זק״א

במסגרת שת״פ רב שנים בין זק״א לפקע״ר זומנו המתנדבים מכל רחבי הארץ לקחת חלק בשמירה על כשירות מבצעית ותרגול שיתופי הפעולה דומה ככל האפשר להתנהלות בזמן אמת. במהלך האימון תרגלו המתנדבים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות שפותחו במיוחד למשימת תיעוד חללים באסון המוני ואשר יסייעו למערך זיהוי החללים הארצי של מדינת ישראל.

קראו גם:  ארבעה פצועים בתאונת דרכים בכביש החוף, בת 70 במצב בינוני
צילום: דוברות זק״א

רס״ן מיל׳ חיים אוטמזגין קצין מטה ביחצ״א ומפקד היחידות המיוחדות בזק״א: "מתוך הבנה והכרה בחשיבות וביכולת של מתנדבי זק״א, תירגלו המתנדבים יחד עם קציני וחיילי היחצ"א את כל התהליך של התנהגות באתר אסון המוני החל מחילוץ הנפגעים דרך טיפול מקצועי בהרוגים שחולצו מתוך אתרי ההרס. מתנדבי זק״א הוכיחו שמירה על כשירות מבצעית ברמה גבוהה וזכו להערכה רבה בקרב קציני ומפקדי היחצ״א."

צילום: דוברות זק״א

חיים וינגרטן ראש אג"מ זק"א: "בזמן אמת, מתנדבי זק"א הפרוסים בכל רחבי הארץ ישמשו ככח חלוץ לכוחות ההצלה והחירום הלאומיים. נסיונם הרב של מתנדבי זק״א בטיפול באירועים ואסונות ברחבי העולם הציב אותם בשורה אחת יחד עם כוחות החירום שיופעלו בעת אסון לאומי.״

קראו גם:  כתב אישום: שוטר סיור ביצע עבירות מין בשתי שוטרות שעבדו איתו

דובי ויסנשטרן מנכ״ל ארגון זק״א שהשתתף ולקח חלק בתרגיל: ״הקשר העמוק עם פיקוד העורף בכלל ועם היחצ״א בפרט הוכיח כי שיתוף הפעולה חשוב ומועיל לטובת עם ישראל בשגרה ובחירום. הנהלת ארגון זק״א עושה ותעשה הכל על מנת להעניק למתנדבי זק״א את הכלים בביצוע המשימות המצופות מהם בשעת חירום, למען הצלת חיים וכבוד המת בארץ ובעולם."

צילום: דוברות זק״א

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן