מבזקיםצבא וביטחון

נפתח תרגיל ‘מגן הארץ’ לשיפור מוכנות צה״ל למערכה בעזה וביהודה ושומרון

התרגיל המטכ״לי ״מגן הארץ״, שמטרתו שיפור מוכנות כוחות צה״ל להתמודדות רב-זירתית, יחל היום (ראשון) ויסתיים ביום רביעי בשעות הצהריים. בתרגיל ייקחו חלק מפקדות פיקוד המרכז, פיקוד הדרום ופיקוד העורף, האגפים המטכ״ליים, זרועות היבשה, האוויר והים והוא ייערך בהשתתפות אלפי משרתי מילואים. לאורך התרגיל יוביל אגף המבצעים את תהליכי התכנון המבצעי ויתכלל את תמונת המצב של כלל זירת המלחמה לרמטכ”ל.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

מטרות התרגיל הן שיפור מוכנות כוחות צה״ל להתמודדות רב-זירתית, תרגול התכנית האופרטיבית של פיקוד הדרום לעזה המבוססת על מסקנות מתהליכי הלמידה והייעול שבוצעו לאחר מבצע ״שומר החומות״ תוך מיקוד בתכניות האש ותפיסת התמרון.
במקביל תתורגל התמודדות הכוחות עם מספר תרחישים בזירת פיקוד המרכז וכן עם אירועי ביטחון פנים.

כחלק מתרגול ההגנה בעורף, יתורגלו מספר מודלים להנגשת המידע למרחב האזרחי: ביום ב׳ יתורגל מודל בידוד המרחב דיגיטלי במסגרתו יופצו התראות על איומים פוטנציאליים במרחב עוטף עזה, וביום ג׳ בשעות הצהריים יתורגל מודל הפצת ׳הנחיות מצילות חיים׳ בפלטפורמות פיקוד העורף, במסגרתו יופצו התראות ובהן הנחיות מצילות חיים דרך יישומון פיקוד העורף.

התרגיל תוכנן מראש כחלק מתוכנית האימונים לשנת 2021.

נפתח תרגיל ‘מגן הארץ’ לשיפור מוכנות צה״ל למערכה בעזה וביהודה ושומרון
צילום: דובר צה”ל

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!