בריאותמבזקים

התפרצות שפעת העופות: משרד החקלאות הטיל סגר על שתי חוות

שפעת עופות H5N1 התגלתה בשני מוקדים. המוקד הראשון הוא משק ברווזים בכפר ברוך, המונה 17,500 ברווזים ומשק תרנגולי הודו בקיבוץ עין צורים, המונה 21,000 תרנגולי הודו. עם קבלת תוצאת בדיקות מעבדה המעידות על שפעת העופות, השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות בודדו את המוקדים, והחלו בפעולות הכנה לטיפול במוקדים הנגועים. המשרד מבצע ניטור אקטיבי בכל חוות הלולים והמשקים מסביב. מנהל השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות עדכן את משרד הבריאות לאור הפוטנציאל הנמוך להעברה לבני אדם.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

במקביל, פועל המשרד בתיאום מלא עם משרד הבריאות. הטיפול בשני אירועי השפעת הקודמים הסתיים זה מכבר בקיבוץ מעיין צבי, ובסמוך לנהלל. לפני כן, בשנה שעברה, גל אירועי שפעת העופות האחרון החל באוקטובר אשתקד (2020) בנהלל. ואחר כך בחודש דצמבר באותה שנה התגלו מקרים נוספים של שפעת העופות בקיבוץ צרעה, הסמוך לבית שמש ובקיבוץ גלגל שבבקעת הירדן. מאז מרץ 2006, אז התגלו מקרי שפעת עופות בקיבוץ חולית ועין השלושה שבדרום הארץ ובמושב שדה משה שבחבל לכיש, מתגלים מקרי שפעת כמעט בכל שנה.

שר החקלאות ופיתוח הכפר, עודד פורר: “זהו המקרה השלישי של שפעת עופות שהתגלה השנה בישראל, וההוכחה שאי אפשר להמשיך עם לולי הכלובים הצפופים, אשר צמודים לבתי התושבים. אפעל בכל הכוח להקים מתחמי לולים מודרניים, ללא כלובים, וללא צפיפות, רחוק מגבולות היישוב”.

התפרצות שפעת העופות: משרד החקלאות הטיל סגר על שתי חוות
צילום: משרד החקלאות

התפרצות שפעת העופות: משרד החקלאות הטיל סגר על שתי חוות

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!