מבזקיםתנועה ותחבורה

בעקבות תקיפת נהג: קו 113 של מטרופולין יושבת לשעתיים

קו 113 של חברת מטרופולין (המחבר בין בקה אל-גרבייה לכפר סבא) יושבת מחר (חמישי) בבוקר בין השעות 9:00-11:00 בשני הכיוונים. זאת, כאות מחאה על תקיפה אלימה של נהג שאירעה היום.

התקרית אירעה אחרי שנוסע, שעלה לקו ביישוב טירה, התבקש על ידי הנהג לעטות מסכה. אחרי שסרב לעשות כן, נאלץ הנהג להודיע על כך למשטרה. בעקבות זאת תקף אותו הנוסע במכות בפניו ובחזהו. הודות לכך שכוחות המשטרה היו קרובים לנקודה, נעצר התוקף במקום. הנהג פונה לקבלת טיפול בבית החולים.

לאור האירוע, החליטה ההסתדרות יחד עם ועד נהגי מטרופולין, להשבית כאמור את הקו למשך שעתיים – במטרה להגביר את המודעות בציבור למצב הבלתי נסבל וכדי להבהיר כי אין מקום לאלימות נגד נהגים בתחבורה הציבורית ובכלל.

מנהל חטיבת התחבורה הציבורית באיגוד עובדי התחבורה דורון עזרא אמר: "לא ניתן יד לפגיעה בנהגים שעושים עבודתם נאמנה. רמת האלימות המופנית כלפיהם הולכת וגוברת מיום ליום לצערנו, אבל אנחנו נילחם בתופעה וההסתדרות תמשיך ותגן על הנהגים באשר הם נמצאים".

יו"ר ועד נהגי מטרופולין וויסאם אסעדי: "עם ההודעה על המקרה, חשתי למקום ועזרתי לפנות את הנהג הפצוע לחדר המיון בבית החולים. היום המשטרה הגיבה מהר אבל לא ירחק היום שאירוע מסוג זה ייגמר אחרת. אני מגנה כל תקיפה של נהג ודוחה כל סוג של אלימות – פיזית או מילולית." בשל ההשבתה הצפויה, הציבור מתבקש להיערך בהתאם.

צילום: דוברות ההסתדרות
Back to top button