חדשות הארץמבזקים

מתנדבי זק״א תרגלו תרחיש אימה של רעידת אדמה בצפון וטיפול במאות חללים

אתמול (שלישי) הוזעקו מתנדבי זק״א צפון, לאצטדיון סמי עופר בחיפה, בעקבות תרחיש אימה של רעידת אדמה ובעקבותיו מאות הרוגים. המתנדבים תרגלו בשיתוף פעולה של כלל כוחות חירום וביטחון תפעול תחנת ריכוז חללים וטיפול ואיסוף נתונים וזיהויים עד להבאתם לקבורה. מדובר בתחנת ריכוז חללים השני בגודלו במדינת ישראל.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

התרגיל נוהל על ידי נחום שלמה, מנהל תחום חירום פס״ח במשרד הפנים, בהשתתפותם של מפכ״ל משטרת ישראל רנ״צ יעקב שבתאי, ראש עיריית חיפה עינת קאליש-רותם, נציגי משרדי ממשלה הרלוונטים, שוטרי משטרת ישראל, שוטרי זיהוי פלילי, נציגי פיקוד העורף נציגי חירום וביטחון של עיריית חיפה ומתנדבי זק״א.

במהלך התרגיל המתנדבים סייעו וטיפלו בעשרות ההרוגים יחד עם כוחות הביטחון, סייעו בזירוז הליך הזיהוי כדי להקל על המשפחות בלהביא את יקיריהם לקבורה.

חיים וינגרטן ראש אג״מ זק״א: ״מדובר בתרגיל חשוב מאוד, של שיתוף פעולה בין משרד הפנים משטרת ישראל ומתנדבי זק״א, במוכנות לטיפול בתרחישי קיצון ואסונות בהפעלת תחנת ריכוז חללים במקצועיות. התרגיל הסתיים בהצלחה רבה בתקווה שתמיד רק נתרגל.”

מתנדבי זק״א תרגלו תרחיש אימה של רעידת אדמה בצפוןוטיפול במאות חללים
צילום: דוברות זק״א
מתנדבי זק״א תרגלו תרחיש אימה של רעידת אדמה בצפוןוטיפול במאות חללים
צילום: דוברות זק״א

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!