בריאותכלכלהמבזקים

הסכמי שכר נחתמו עם עובדי מקצועות הבריאות בבתה”ח הממשלתיים, העירוניים ובקופ”ח כללית

ההסתדרות, משרד האוצר וקופת חולים כללית חתמו היום (ראשון) על הסכמי שכר לעובדי מקצועות הבריאות בבתי החולים הממשלתיים והעירוניים (איכילוב, בני ציון) ובקופת חולים כללית. ההסכמים נחתמו בהמשך ל”עסקת החבילה” שנחתמה בתחילת החודש בין שר האוצר, יו”ר ההסתדרות וארגוני המעסיקים.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

ההסכמים מעלים באופן משמעותי את התמריץ המקסימלי בבתי החולים הממשלתיים לעובדי מקצועות הבריאות (פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, דיאטנים ומפקחי מזון), מ-2,000 ל-4,125 שקל בחודש.

בנוסף, נוצר לראשונה מודל תמרוץ באותם סכומים כמו שאר הסקטורים גם לקלינאיות התקשורת. עוד כוללים ההסכמים זכאות להשתתפות באגודה מקצועית נוספת החל משנת 2022.

כן נחתם הסכם לקלינאיות התקשורת המועסקות בקופת חולים כללית, שעיקרו הסדרת מודל שכר עידוד חדש והגדלת היקף המשרה הקבועה של קלינאיות התקשורת בכללית, וזאת לצד הגדלת הזכאויות השונות הנגזרות מכך. ההסכם ייכנס לתוקף ב-1.1.2022.

עוד נחתם הסכם עדכון למודל שכר העידוד לעובדים המשתייכים למקצועות הפארא-רפואיים בכללית, ובמסגרתו עודכנו תעריפי שכר העידוד של עובדי הפיזיותרפיה, הדיאטה והריפוי בעיסוק בקופה. הסכם זה ייכנס לתוקף ב-1.12.2021. ההסכמים צפויים להביא לשיפור השירות למטופלים.

בנוסף, הוסכם כי הכללית תממן את גובה דמי החבר בעמותה מקצועית נוספת אחת לבחירת העובדים עליהם חל ההסכם, בהתאם לנהלים החלים בכללית.

בגיבוש ההסכמים היו מעורבים בין היתר סמנכ”ל כלכלה בהסתדרות אדם בלומנברג ועו”ד מירי מלכי.

יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, אמר: “אני שמח שלאחר מאמצים רבים הצלחנו להגיע להסכמים שמשפרים את תנאי עובדי מקצועות הבריאות, אשר עושים מלאכת קודש הן במהלך משבר הקורונה והן בתקופות שגרה. אני מברך את משרד האוצר ואת כל מי שהיה שותף לחתימת ההסכמים החשובים הללו”.

הממונה על השכר, קובי בר-נתן, בירך: “אני מברך על חתימת ההסכם, שמשפר את שכר עובדי מקצועות הבריאות על-ידי מנגנון תגמול ייחודי שתומך בשיפור השירות למטופלי בתי החולים והקהילה. ההסכם יקדם שמירה על איכות טיפולית ומקצועית גבוהה, לצד העלאת זמינות התורים לרווחת המטופלים”.

יו”ר איגוד מקצועות הבריאות אלי גבאי, ציין: “לאחר משא ומתן ארוך נחתם הסכם שכר דרמטי שמשפר את השכר לעובדי מקצועות הבריאות בבתי החולים הממשלתיים, מכפיל את שכר העידוד ומעניק זכאות לעמותה נוספת למקצועות הבריאות. בכללית כולל ההסכם את שיפור תקרות ההשתכרות ומחיר הפעולה. מדובר גם בהסכם שכר דרמטי לקלינאיות התקשורת בכללית ובתי החולים הממשלתיים. אני בטוח שהסכמים אלו, שהושגו בתמיכתו האישית והבלתי מתפשרת של יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, ישפרו משמעותית את תנאי העובדים במערכת”.

יו”ר הוועד הארצי של עובדי קופת חולים כללית, פרוספר בן חמו, הוסיף: “ההסכם משפר את רווחתם ותנאיהם של עובדי קופת חולים כללית, ואני מברך על כך. תודה מיוחדת ליו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד וליו”ר איגוד מקצועות הבריאות אלי גבאי על העזרה בהשגת ההסכם. מכאן נצעד יחד קדימה למען העובדים המסורים שלנו”.

צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!