מבזקיםפוליטי / מדיני

נדחתה הבקשה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא האלימות כלפי חברי הכנסת

מליאת הכנסת דחתה לפני זמן קצר (רביעי), את בקשתו של חה"כ משה ארבל, בדבר הצורך בהקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא האלימות כלפי חברי הכנסת. 22 תמכו לעומת 28 שהתנגדו.

בבקשתו ציין ח"כ ארבל כי : "בתקופה האחרונה רבו ביטויי האלימות וההסתה כלפי חברי כנסת מסיעות הבית השונות, מימין ומשמאל. יו"ר הקואליציה התראיינה לאחרונה וציינה כי הותקפה פיזית לפני כשבועיים בתחנת דלק במודיעין. עד כה אף אדם לא נעצר בחשד לתקיפה ומשטרת ישראל וקצין הכנסת לא ביצעו כל פעולת חקירה בנושא. לא ניתן להסכים למצב בו חברי כנסת מאוימים או מותקפים בשל עמדותיהם או בשל פעילותם הפרלמנטרית. ועדת החקירה הפרלמנטרית בנושא תזמן ותשמע את כלל גורמי האכיפה הרלוונטיים, בהם משטרת ישראל וקצין הכנסת, בדבר העיכוב בטיפול המידי בתקיפה החמורה של יו"ר הקואליציה שפוגעת ביסודות השיטה הדמוקרטית ומטילה אימה על נבחרי הציבור."

קראו גם:  פעילות מבצעית מוגברת: שלושה תושבי רמלה ולוד נעצרו בחשד לסחר באמל''ח

ח"כ ארבל הוסיף: "לא ייתכן שמקרה קשה כל כך התרחש ורשויות החוק יעברו על זה לסדר היום. בינתיים נודע לנו שרק לאחר הפרסום בתקשורת העבירה חברת הכנסת סילמן, יושבת ראש הקואליציה, תלונה רשמית למשטרה ולקצין הכנסת ואתמול החלה בשעה טובה בדיקת המשטרה בנושא. אינני יכול לעלות על דעתי סיבה מדוע להמתין יותר משבועיים עד להגשת תלונה בגין תקיפה אלימה. לא אתפלא אם כעבור שבועיים וחצי הסרטונים הרלוונטיים אולי כבר נמחקו ויהיה קושי רב למצות את החקירה ולמצוא את התוקף. בכל מקרה עדיף מאוחר מאשר לעולם לא".

סגן השר לביטחון פנים, יואב סגלוביץ' השיב: "לא ראיתי אף אחד מכם קופץ על דברים שנאמרים כאן במליאה, אל תתפלאו שאנשים מושפעים ממה שהם רואים בערוץ הכנסת. אין צורך מקצועי ענייני מהותי בהקשר הזה. חברי הכנסת מטופלים טוב יותר מכל אדם אחר במדינת ישראל. אבל מאחר ואנחנו נמצאים במקום פוליטי אז הדיבור הוא פוליטי."

קראו גם:  משרד הבריאות השמיד בשר במסעדת "רותם אוכל ביתי" בקריית גת
צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן