מבזקיםפוליטי / מדיני

אייכלר נגד מלינובסקי: "המסר של ישראל ביתנו הוא שהחרדים הם איום קיומי לאזרחי ישראל"

ח"כ הרב ישראל אייכלר, התייחס לפני זמן קצר (רביעי) במליאת הכנסת לדבריה של ח"כ מלינובסקי שהאשימה את החרדים שרוצים להקים משטר טליבאן כמו באפגניסטאן: "למען ההיסטוריה ולמען השלום במדינת ישראל אני חייב להגיב כדי להזהיר על דברים של ח"כ מישראל ביתנו שאמרה שהמפלגות החרדיות רוצות להקים כאן משטר של טליבאן כמו באפגניסטן." אמר אייכלר.

"רק אתמול ציינו פה את ליל הבדולח. דיברו פה על השריפות, על בתי הכנסת שנשרפו, על האנשים שנהרגו, אבל על דבר אחד לא דיברו: על העיניים הנדהמות של היהודים שהביטו על השכנים "הטובים" שלהם ועל האנשים שהם עבדו איתם. איך הם שתקו והסכימו, לכל מה שנעשה ליהודים. גם כאשר כבר הובילו אותם לטבח, הם לא ידעו עד היכן מגיעה האיבה ולמה כל כך שונאים אותם. התשובה היא שההסתה והתקשורת שקדמה למלחמת העולם השנייה היא זו שהכינה דעת קהל, שהיהודים הם סכנה קיומית. כך הרוצחים עשו ביהודים מה שרצו – והעולם שתק. את השקט הזה מול ההסתה, לא ניתן פה בארץ ישראל. לא ישוו אותנו בארצנו לטליבאן!" – הכריז ח"כ הרב אייכלר.

קראו גם:  המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר בסיכון מיישוב בית אריה

"כאשר אזרח ישראלי שומע שרוצים להפוך את ישראל לאפגניסטן, מקום שממנו יצאו מפוצצי מגדלי התאומים, וכן רוצחי דעא"ש שטבחו רבבות אנשים חפים מפשע. מה צריך לחשוב אדם שאיננו חרדי ששומע שהחרדים רוצים פה אפגניסטן? הוא חש מאוים. הוא רוצה להגן על עצמו. זה חודר לתת ההכרה שלו. זה המשך להסתה האנטישמית של ישראל ביתנו לאורך השנים, כולל ההכרזה של "ממשלה בלי חרדים" – שהיא קריאה אנטישמית ברורה. המסר שעובר לאזרח הוא שיש פה בעיה קיומית – החרדים. זו סכנה, ואנחנו צריכים להדוף אותה בעודה באיבה. צריכים לשלול את הלגיטימיות של ההסתה בפוליטיקה, בתקשורת, וברשתות החברתיות", קרא ח"כ הרב אייכלר.

צילום: אתר הכנסת

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן