מבזקיםמשפטי/פלילי

64 חשודים מ-25 ישובים נעצרו: כל הפרטים על פשיטת הענק לתפיסת סוחרי הנשק בצפון

1,600 שוטרים, ביניהם לוחמי משמר הגבול וכוחות מיוחדים, פשטו הבוקר (שלישי) על ישובים בצפון הארץ ומרכזה. עד כה נעצרו 64 חשודים מ-25 ישובים: תושבי טמרה, נצרת, כפר עילוט, יפיע, כאבול – שם נעצרו אב ושלושת בניו שפתחו עסק משפחתי לסחר בנשק בלתי חוקי, שפרעם, כפר סאג’ור, דלית אל כרמל, עוספיה, אום אל פחם, זלעפה, מעלה עירון, טמרה, בוסמת טבעון, כפר איבטין, פורדיס, כפר ירכא, כפר יאסיף, קלנסואה, טייבה וכפרים במזרח ירושלים.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

הסוכן שגויס בחודש אוגוסט 2020 על ידי היחידה המרכזית של משטרת מחוז צפון מתוך העולם העברייני, החל לפעול כבר בנובמבר 2020 ורכש במשך השנה האחרונה ב-48 עסקאות שונות- 53 כלי נשק תקניים, 2 מטעני חבלה עם מערכת סלולארית מוכנים להפעלה ותחמושת רבה. כלי הנשק שנרכשו: 1 מקלע מסוג מא”ג, 25 רובי סער M16 תיקניים, 7 רובי סער קלצניקוב, 13 אקדחים שונים מתוצרת גלוק, FN CZ, Sig sauer.

צילום: דוברות המשטרה

מדובר במבצע הסמוי שהביא להיקף המעצרים הגדול ביותר של סוחרי נשק מאז קום המדינה ולכמות כלי הנשק הגדולה ביותר שנתפסה במבצע מסוג זה.

הפעילות בוצעה על ידי היחידה המרכזית בראשותו של נצ”מ מני בנימין על פי מדיניות מפקד מחוז צפון, ניצב שמעון לביא “ליבש את הביצה ולא רק לתפוס את היתושים” שבמסגרתה פעלים שוטרי מחוז צפון לאיתור וחיסול נתיבי ההברחה, הסחר והאספקה של כלי נשק בישובי החברה הערבית. הפעילות שהחלה ברחבי הצפון התרחבה גם לעבר סוחרי וספקי נשק ממרכז הארץ.

בתום שנה של הפעלת סוכן סמוי שפעל במגזר הערבי, הופללו 78 סוחרי אמצעי לח...
צילום: דוברות המשטרה

מפקד מחוז צפון, ניצב שמעון לביא, אמר: “מדובר בפעילות סמויה שהתחלנו להרים לפני כשנתיים בימ”ר צפון ובמסגרתה גויס הסוכן הסמוי ופעל במשך השנה האחרונה בקרב העבריינים העוסקים בסחר ואספקת נשק לעבריינים ברחבי הצפון. אנחנו נלחמים באלימות והפשיעה בחברה הערבית בכל האמצעים, ומעבר לפעילות בפן הפלילי כמו שאתם רואים כאן, אנו תוקפים אותם גם בפן הכלכלי, הרישוי, הבריאותי והתברואתי תוך שיתוף פעולה עם כל גופי אכיפת החוק במדינה. זו מלחמה של ממש על עתיד החיים היום יומיים של כל אזרחי המדינה וביטחונם האישי, זו מלחמה כנגד חדירת השפעת גורמים עבריינים על הרשויות המקומיות המנסים ומצליחים לשים יד על כספי הציבור, זו מלחמה כנגד סחיטה של בעלי עסקים במגזר הפרטי. יש פה ארגונים שמנסים לקחת נתח מחלק משמעותי של הפעילות הכלכלית במדינה, ציבורית ופרטית. זה מסתכם בסכומי כסף עצומים ואם לא נמשיך ונפעל לחסל אותם הם ילכו ויתחזקו. אסור שהפשע ישתלם – וחייבים להמשיך לפעול ביתר עוצמה ולהגביר את הלחץ על העבריינים.”

צילום: דוברות המשטרה

‏השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, מסר: ״הגדרנו את ההתמודדות עם הפשיעה והאמל״ח ברחוב הערבי כיעד עיקרי ולאומי. תוצאות המבצע הלילה הם פרי לעמל רב שהושקע. נחישות, יצירתיות והתמדה, זאת הדרך הנכונה לייבש את הביצה – ואנחנו מייבשים אותה!״.

תגובת ארגון ‘יוזמות אברהם’: “המבצע משקף מאמץ רציני של המשטרה שלא ראינו כמותו עד כה. יש להמשיך במבצעים מסוג זה בד בבד עם פעולה מתואמת של כלל משרדי הממשלה לממש ביעילות את המוטל עליהם במסגרת התוכנית הממשלתית לטיפול בפשיעה (החלטה 549). יש לזכור כי מיגור הפשיעה אינו מסתכם באכיפה יעילה אלא דורש טיפול בגורמי העומק לה ובמיוחד השקעה מאסיבית בפיתוח החברה והיישובים הערבים.״

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!