מבזקיםפוליטי / מדיני

נתניהו גער בבנט על יחסו להסכם הגרעין עם איראן: "תילחם נגד זה! אתה לא עושה כלום!"

יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, נאם לפני זמן קצר (שני) במליאת הכנסת, במהלך דיון 40 חתימות לבקשת האופוזיציה. במהלך הנאום, לא חסך נתניהו את הביקורת החריפה שיש לו על ממשלת בנט לפיד.

מדברי נתניהו במליאה: "בנט מתרברב בנתון הצמיחה הכלכלי של ישראל. הוא מגדולי גנבי הקרדיט בעת החדשה. כל מי שמבין בכלכלה יודע שצמיחה כלכלית היא לא דבר שנוצר יש מאין בארבעה חודשים. זה תוצאה של מדיניות סדורה שהובלנו ארבע שנים, במיוחד בזמן הקורונה. אתם זוכרים את הביקורת שהייתה על המענקים שנתנו לאזרחים בזמן הקורונה. זעקו שאנחנו ״הורסים את כלכלת ישראל״. ההפך קרה. הצלנו את כלכלת ישראל וחילצנו את אזרחי ישראל ממשבר כלכלי. אלמלא הפעולות שלנו כלכלת ישראל הייתה מתרסקת. בחודש מאי, עוד לפני חילופי הממשלה, ישראל דורגה לראשונה בהיסטוריה בין 20 הכלכלות המובילות בעולם. זה הישג אדיר בזכות המדיניות שלנו."

קראו גם:  גנץ: Once again, I would like to express my con...

עוד הוסיף יו"ר האופוזיציה ואמר: "לפני שהתחלפה הממשלה, בנק ישראל קבע שהצמחנו את המשק ב-15.4%. בזכות הזינוק שאנחנו הבאנו ורק בזכותו אתה יכול להתרברב ביום בצמיחה של 7% כאילו עשית משהו. לא עשיתם כלום. בנט כדאי שתבין שאזרחי ישראל יודעים את האמת. אתם אומרים שהבאתם ״תקציב חברתי״. לא חברתי ולא נעליים. זהו תקציב שמעלה מיסים ומחירים, שפוגע בפריפריה ומתעלל בשכבות החלשות. אני מציע לך בנט – אולי תרד כבר מהספינים. אולי תעשה פעם אחת משהו אמיתי. הרי אתה כבר יודע שלא תהיה פה הרבה זמן. אז תנצל את הזמן כדי לעשות משהו אמיתי."

נתניהו לא שכח את האיום האיראני והסכם הגרעין ששב לשולחן הדיונים באירופה וככל הנראה גם ארה"ב: "איראן מזהה את החולשה שלכם ומסתערת קדימה. בעוד חודש איראן תחזור לדיונים עם המעצמות לחזרה להסכם הגרעין, סכנה קיומית לביטחון ישראל. זה יתן לה מאות פצצות גרעין שמכוונות על הראש שלנו. ומה עושה הממשלה? לפיד מתחייב ל״אין הפתעות״ וכובל את ידינו. בנט שותק ומקפיד לשמור על התחייבותו לממשל האמריקני שלא לפעול פומבית נגד חזרת איראן להסכם. כשהייתי ראש ממשלה אני אמרתי לאמריקנים – אני אעשה הכל כדי למנוע גרעין מאיראן. בזכות המאמצים שלנו הצלחנו להוציא את ארה״ב מהסכם הגרעין ובזכות המבצעים הנועזים שלנו, הצלחנו לעצור ולעכב את איראן מלהשיג נשק גרעיני. בנט חלש ושותק. מנהיגי העולם לא סופרים אותו מכיוון שגם הם יודעים שהוא ראש ממשלה בובה שלא עובר את אחוז החסימה. הוא בסך הכל אבן שדורכים עליה בדרך ללפיד כראש ממשלה. זה החלום של השמאל."

קראו גם:  שר הביטחון גנץ ביקר במכללה לביטחון לאומי (מב"ל) ונפגש עם חברי הסגל

לסיום, גער נתניהו בבנט על יחסו להסכם הגרעין ואמר: "תילחם נגד זה! תגייס את דעת הקהל נגד ההסכם המסוכן הזה! אתה לא עושה כלום! אתה מרכין ראש כמי שעומד בראש מדינת חסות. אתם משליטים את התנועה האיסלאמית על ערביי ישראל. עשרות המיליארדים שנתתם לתנועה האיסלאמית יחזרו אלינו כמו בומרנג. הכסף הזה זורם בלי שום בקרה ובלי שום אחריות. אנחנו יודעים לאן זה יגיע. אזרחי ישראל ישלמו במשך שנים את מחיר הכניעה המבישה הזאת לרע״מ."

צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן