מבזקיםפוליטי / מדיני

רה”מ בנט: “בן-גוריון ידע לקבוע כי כוחה האמיתי של ממשלה טמון בשילוב הזרועות של מרכיביה”

ראש הממשלה נפתלי בנט נשא היום (שני) דברים במליאת הכנסת בדיון המיוחד לציון הזיכרון לדוד בן גוריון. ראש הממשלה ציטט מדבריו של בן גוריון בישיבה השש-עשרה של הכנסת הראשונה ביום כ”ב באדר תש”ט, 23/3/1949: ״במשטר הפרלמנטרי הקיים בתוכנו, בנויה הממשלה על יסוד אחריות קולקטיבית. אין שום שר מנהל משרדו על דעת עצמו, מכיוון שממשלה זו הוקמה על יסוד של אחריות קולקטיבית״.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

ראש הממשלה בנט הוסיף: “כמו בתחומים רבים אחרים שאנחנו לוקחים כמובן מאליו, הנה לפניכם עוד הוכחה כמה בן-גוריון היה מדויק בראייתו, כמה היה מרחיק בחזונו, כמה נכונים ורלוונטיים העקרונות שקבע גם עשרות שנים אחרי לימינו אנו. לצד ההובלה החד-משמעית, זכר בן-גוריון להדגיש דווקא את האחריות המשותפת, את העובדה ששר בממשלה אינו אדון לעצמו גם לא במשרד עליו הוא מופקד. כולנו שותפים. כבר בשנתה הראשונה של המדינה ידע בן-גוריון לקבוע כי כוחה האמיתי של ממשלה טמון בשילוב הזרועות של מרכיביה. גם היום זהו הקו שמנחה אותנו תמיד נעדיף לחיצת ידיים על פני כיפוף ידיים, תמיד נעדיף גיבוי על פני מאבק , נעדיף לזכור את המאחד ולהניח בצד את המפריד. אנחנו פועלים בדרך הזאת, מתוך הבנה כי זה מה שנכון למדינה וזה המצפן היחיד שמוביל אותנו.”

רה”מ בנט: “בן-גוריון ידע לקבוע כי כוחה האמיתי של ממשלה טמון בשילוב הזרועות של מרכיביה”
צילום: קובי גדעון/ לע”מ

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!