מבזקיםפוליטי / מדיני

נתניהו: “אם אין ברירה פועלים לבד – גם אם מדובר בעמדה המנוגדת לעמדתה של ארה”ב”

יו”ר האופוזיציה בנימין נתניהו נשא היום (שני) דברים במליאת הכנסת בדיון המיוחד לציון הזיכרון לדוד בן גוריון ואמר: “בן גוריון ידע שלמדינת ישראל חייבת להיות עליונות אסטרטגית מוחצת מול כל אויב כי באזורנו רווי האיומים רק החזקים שורדים, על החלשים מונפת חרב ההשמדה והם לא שורדים. למרות מרחק השנים יסודות המציאות נותרו כשהיו ועלינו לבחון אותם מול הדברים שהתווה בן גוריון, וכן פה ושם גם להתאים אותם למה שנשאר זהה ולמה שהשתנה. לישראל חייבת להיות עליונות אסטרטגית מול כל אויב כי אחרת פשוט לא נהיה, ולכן עלינו להבטיח תמיד שאיש לא יאיים עלינו בנשק השמדה. תוכנית הגרעין של איראן היא סכנה ברורה וחמורה לקיומה של מדינת ישראל. במשך שנים אני והממשלות ברשותי פעלנו נגד ניסיונותיה של איראן לפתח ארסנל של פצצות אטום, ועשינו זאת חרף התנגדות חוזרת ונשנית של הממשל האמריקני.”

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

עוד אמר נתניהו: “עשינו זאת במעשים, בפעולות סיכול רבות לבלימת המרוץ האיראני לגרעין, ועשינו זאת בדרך נוספת. עשינו זאת בהשפעה מתמדת במאבק מתמיד על דעת הקהל העולמית, בהתנגדות תקיפה ועקבית מעל כל במה להסכם הגרעין כולל הנאום שהוא מוכר לכם שנתתי בקונגרס ב-2015. זה מה שצריך לעשות גם עכשיו. אם אין ברירה פועלים לבד להבטיח את הקיום גם אם מדובר בעמדה המנוגדת לעמדתה של ארצות הברית, אבל היכולת לגייס את דעת הקהל העולמית והבנת גודל הסכנה היא תוספת כוח מרכזית במאבק. הייתה לעמידה שלנו עוד תוצאה חשובה. בזכות יכולת ההתנגדות שלנו מדינות ערביות במרחב הפנימו שישראל איננה האויב אלא משענת נגד איראן שמאיימת גם עליהם. עוצמתנו שסללה דרך להשגה הסכמי שלום בנורמליזציה ההסכמים החדשים שהבאנו עם איחוד האמירויות עם ב כן עם סודן ועם מרוקו.”

נתניהו סיכם: “בשלב החתימה על ההסכמים הללו יצא לי לחשוב פעם פעמיים על בן גוריון שעוד בשנות ה-30 חיפש שיח עם מנהיגים ערבים אבל עמדתם הסרבנית באותה עת הבהירו לו את יסודות הסכסוך, חוסר הנכונות שלהם אז להשלים עם מדינת לאום יהודית בגבולות כלשהם. יש עדיין מי שמחזיקים בעמדה הזו ונציגיהם אפילו נמצאים כאן בכנסת. העובדה שהם הצביעו נגד הסכמי השלום החדשים היא פשוט לא מפסיקה להדהים אותי.”

נתניהו: “אם אין ברירה פועלים לבד – גם אם מדובר בעמדה המנוגדת לעמדתה של ארה”ב”
צילום: דוברות הכנסת – שמוליק גרוסמן

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!