חדשות הארץמבזקים

בשל תנאי השרב שישררו בימים הקרובים: עיריית חיפה מעלה כוננות בפני סכנת שריפות

על-פי תחזית השירות המטאורולוגי, מחר (שני) וביום שלישי צפויים לשרור ברחבי הארץ, כמו גם בחיפה, תנאי שרב, אשר יכללו רוחות מזרחיות חזקות ותנאי יובש קיצוניים.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

בהתאם לתחזית זו, העלה אגף הביטחון בעיריית חיפה, את דרגת הכוננות והמוכנות של יחידות העירייה לשריפות: רכב החפ”ק וכן המנ”מ העירוני (מרכז לניהול משברים) יעמדו החל ממחר בבוקר בכוננות ויהיו ערוכים להפעלה מיידית במידת הצורך. מאגרי המים של תאגיד “מי כרמל” מולאו עד למפלס העליון ביותר וניידות סיירת הביטחון ואגף הפיקוח יבצעו סיורים יזומים באזורי חורש ובשכונות הגובלות ביערות הכרמל. מצלמות האבטחה והמצלמות הטרמיות של העירייה כוונו אף הן לאזורים אלה, במטרה לאתר מוקדם ככל הניתן כל התפתחות של שריפה.

בנוסף לכך, הוגדרו מרכזי קליטה ומונו כוננים למקרה בו יתעורר צורך בפינוי תושבים ורועננו נוהלי החירום עם חברת “אגד” בנוגע לפינוי בתי אבות ומוסדות חינוך. במקביל בוצעו שיחות תיאום עם מאבטחי בתי-הספר וקציני הביטחון של “הטכניון” ו”אוניברסיטת חיפה”, למקרה בו יידרש פינוי ממוסדות אלה.

העלאת הכוננות מתבצעת על בסיס הלקחים והמסקנות שהופקו על ידי העירייה בעקבות השריפה הגדולה והתרגילים המשותפים שנערכו עם גורמי החירום השונים.

עיריית חיפה חוזרת ופונה לתושבים בבקשה להקפיד שלא להדליק אש בשטחים פתוחים, לגלות עירנות ולדווח למוקד כיבוי אש (102) או למוקד העירוני (106) על כל מקרה בו נתקלים בתחילתה של התלקחות אש.

צילום ארכיון: דוברות עיריית חיפה

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!