מבזקיםמשפטי/פלילי

שני בעלים של עשרות חברות פיקטיביות נעצרו בחשד לקיזוז והפצת חשבוניות כוזבות

עידן מור ויוסף חג’בי נעצרו אתמול (שני) בחשד לקיזוז ולהפצת חשבוניות פיקטיביות בסכום של כ-400,000,000 ש”ח, כאשר סכום מס הערך המוסף הגלום בחשבוניות אלו עומד על כ-70 מיליון ש”ח. השניים הובאו בפני בית משפט השלום בירושלים ושוחררו בתנאים מגבילים. מעצרם בוצע במסגרת פעילות מוגברת של רשות המסים במאבק בהון השחור ובסרבני המס.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

מבקשות המעצר עולה כי במסגרת חקירה של מחלקת חקירות מכס ומע”מ ירושלים כנגד החשודים עלה החשד כי מור, תושב ירושלים, וחג’בי, תושב בני ברק, מעורבים בכ-287 חברות פיקטיביות שונות הרשומות במספר תחנות מע”מ ברחבי הארץ. בנוסף, חג’בי חשוד גם בהפעלתו של עידן מור ובהפעלת חברות נוספות על שמו.

ממצאי החקירה מצביעים על כך שהשניים, הרשומים כבעלים / דירקטורים בחברות השונות, הגישו בשנים 2020-2021 דו”חות מע”מ על פיהם קוזזו והופצו חשבוניות מס כוזבות בכ-400 מיליון ₪, כאשר סכום מס הערך המוסף אשר נדרש בגינם הינו כ-70 מיליון ש”ח. במסגרת החקירה, נתפסו מסמכים רבים אצל מייצגי החברות והשניים נחקרו ומסרו את גרסתם. במהלך חקירתם, הודה מור כי קיבל 5,000 ש”ח עבור כל חברה אותה רשם על שמו וכן תשלומים נוספים שקיבל עבור פעילות שביצע בחברות כגון ניכיון צ’קים ופריטתם בצ’יינג’ים ברחבי הארץ.

כבוד השופט אלעד לנג מבית משפט השלום בירושלים שחרר את השניים בתנאים מגבילים. על עידן מור הוטלה ערבות עצמית ו-2 ערבים צד ג’ על סך 200,000 כל אחד, הפקדה על סך 10,000 ש”ח וצו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום. על יוסף חג’בי הוטל ה ערבות עצמית בסך 200,000 ש”ח וערבות צד ג’ על סך 200,000 ש”ח.

בימים אלה מעלה רשות המסים הילוך במאבקה בהון השחור, ובמסגרת זו צפויים מעצרים נוספים, פעולות חקירה, ביקורות בבתי עסק, מבצעי גבייה נגד חייבי מס ועוד. זאת, במטרה להביא לגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל המס בקרב האזרחים.

אילוסטרציה. קרדיט: freepik

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!