מבזקיםמשפטי/פלילי

מכרו לסוכן משטרתי סם מסוכן מסוג קוקאין דרך אפליקציית "טלגרם".

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה לבית משפט השלום ברחובות כתב אישום כנגד שי זנו (25) מנשר, עדן הלל (28) מלוד, אביאל קונטארו (35) מחיפה, ליאור אקונסקי (28) מקרית ים וכוכב מור-יוסף (24) מקרית מוצקין בגין סחר בסם מסוכן, זאת לאחר שנתפסו במסגרת פעילות משטרתית חשאית ורחבה, כשהם סוחרים ומוכרים לסוכן משטרתי סם מסוכן מסוג קוקאין דרך אפליקציית "טלגרם".

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק פורטל עורכי דין נועם קוריס

ועוד כמה מאמרים שכתבתי:

עו"ד נועם קוריס על תביעה ייצוגית ומיליוני שקלים לציבור – מיינט הרצליה

עו"ד נועם קוריס כותב ברשת קו עיתונות

עו"ד נועם קוריס מבזק לייב

על פי המתואר בכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שחר לדובסקי, הנאשם זנו הפעיל חשבון בקבוצת "טלקוק" הפועלת במסגרת אפליקציית "טלגרם" תחת שם המשתמש "Eyal_golan1", במסגרתה מציעים סוחרי סמים קוקאין וסמים אחרים. בתוך כך, הופעל סוכן משטרתי במסגרת פעילות חשאית באזור המרכז, כאשר הנאשם זנו ניהל עם הסוכן התכתבויות דרך האפליקציה לצורך תיאום מפגש לשם מכירת קוקאין, ואילו הנאשמים הנוספים הגיעו בפועל לנקודת המפגש על מנת למכור את הסם לסוכן המשטרתי.

כך למשל, באחת הפעמים שלח הסוכן המשטרתי שלח להודעה בקבוצה לפיה הוא מתעניין ברכישת סם מסוג קוקאין המכונה "קריסטל", ואילו זנו השיב לו כי ברשותו חומר איכותי שמחירו 500 ₪ לגרם, ועלות משלוח לראשון לציון הינה 300 ₪. השניים סיכמו כי שליח מטעמו של זנו ימכור לסוכן 17 גרם קוקאין תמורת 8,800 ₪ במקום מפגש שסוכם על ידם. בהמשך הגיעו אל מקום המפגש הנאשם הלל ואדם נוסף, אשר הוציא שקית ובה סם מסוג קוקאין ושאל את הסוכן אם יש בידו משקל. בהמשך לכך, שקל הסוכן את הסמים, קיבל לידיו את השקית ושילם על פי הסיכום המקדים כ-9,000 שקלים.

קראו גם:  אסון בכביש הערבה: ארבעה הרוגים בתאונת דרכים סמוך לגשר פארן

במקרה אחר, שלח הסוכן הודעה נוספת לנאשם זנו ושאל לפשר עלות גרם קוקאין, ואילו זנו השיב לו כי העלות הינה 470 ₪ לגרם. לאחר דין ודברים אודות מחיר הסמים סיכמו השניים כי זנו ימכור לסוכן 30 גרם קוקאין תמורת כ14,000 שקלים, וכי שליח מטעמו יגיע אל הסוכן עם הסמים. בהמשך לכך, התקשר הנאשם קונטארו וקבע להיפגש עם הסוכן בנס ציונה. בהגיעו לנקודת המפגש, סימן קונטארו לסוכן להיכנס לרכב, שם הוציא קונטארו שקית ובה קוקאין במשקל כ-30 גרם ומסר אותה לסוכן. בגין זאת שילם לו הסוכן סכום של כ14,000 שקלים כמסוכם.

באופן דומה שלח הסוכן לזנו הודעות בשתי הזדמנויות נוספות, כאשר בכל פעם הסוכן וזנו מתאמים ביניהם כמות סם שיקבל לידיו הסוכן ומחיר תמורתו, ובהמשך מודיע זנו לנאשם על נקודת מפגש אליה מגיעים הנאשמים החאירם ומוסרים לידי הסוכן את הסם בתמורה לתשלום שנקבע.

קראו גם:  שריפה פרצה בדירת מגורים בחיפה, אין נפגעים

בהמשך לאמור, עת שהה הנאשם זנו במעצר בית בעקבות הליך אחר אשר נוהל נגדו ואשר במסגרתו הותר לו לצאת בשעות מסוימות בליווי ובפיקוח, שלח זנו הודעה לסוכן ב"טלגרם" וכתב לו "בוקר טוב יאחח", עליה השיב לו הסוכן "שיהיה אחלה יום ושיהיה לך חיים ארוכים" והוסיף שהוא "צריך כמו פעם קודמת", וכי הוא יגיע עוד 40 דקות לחיפה. בתגובה, הנחה אותו זנו להגיע לעיר נשר ומסר לו את כתובת המפגש, בהמשך הרחוב בו התגורר. כאשר הגיע הסוכן לנקודת המפגש, יצא לעברו לראשונה פנים אל פנים זנו עצמו, ניגש לצד רכבו של הסוכן ואמר לו: "היום הייתי חייב לראות אותך… ". הסוכן ביקש הנחה במחיר הסם אולם זנו השיב ש"בפעם הבאה יעשה לו מחיר הכי טוב שיש". בהמשך לכך, מסר הסוכן לאחר 20,200 ₪ בתמורה לשקית הסם. בגין האמור מואשם שי זאנו בנוסף גם בעבירה של הפרת הוראה חוקית.

קראו גם:  שני גברים בשנות ה-30 נפצעו בינוני מירי בבת ים

הנאשם זנו היה מעורב בכל העסקאות, כאשר כל חמשת הנאשמים מכרו לסוכן בהזדמנויות שונות כ-200 גרם קוקאין בתמורה כוללת של 83,000 ₪.

במקביל לכתב האישום הוגשה נגד הנאשמים גם בקשה להארכת מעצרם. בבקשת המעצר ציין עו"ד לדובסקי כי: "המשיבים סחרו בסם לסוכן משטרתי, ללא היכרות מוקדמת ביניהם…ואף מבצעים משלוח של הסמים מהצפון אל מרכז הארץ, כל זאת באמצע היום בלב העיר ללא כל חשש מפני החוק, כאשר נתונים אלה מעידים על הזיקה שלהם לעולם הסמים….נסיבות ביצוע העבירה, זמינות הסמים, סוגי הסמים, הכמויות וסכומי הכסף שקיבלו המשיבים לידיהם, הקלות שבה ביצעו את העבירות מעידים על המסוכנות הגבוהה הנשקפת מהמשיבים".

במקביל לבקשת המעצר הוגשה בקשה לחילוט סכום כסף המצוי ברשות הנאשם עדן הלל וכן רכב הרשום על שם הנאשם ליאור אקונסקי. 

יודגש כי כתב האישום שהוגש כנגד הנאשמים הינו חלק מפרשייה רחבה במסגרתה הופעל סוכן משטרתי למיגור הפשיעה בתחום הסחר סמים. במסגרת הפרשייה יוגשו כתבי אישום כנגד עשרות נאשמים, וביניהם הנאשמים לעיל.


עו”ד נועם קוריס בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, משרד נועם קוריס ושות’ עורכי דין עוסק בייצוג משפטי ותביעות ייצוגיות מאז שנת 2004.

 

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן