סקר: שליש מן הסטודנטים היהודים חוו אנטישמיות בקמפוסים בארה״ב בשנה החולפת


סקר: שליש מן הסטודנטים היהודים חוו אנטישמיות בקמפוסים בארה״ב בשנה החולפת

סקר חדש שנערך עבור ארגון הלל העולמי והליגה נגד השמצה מצא כי אנטישמיות היא איום נוכח, האורב לסטודנטים היהודים בקמפוסים בארה"ב, וכי אחד מכל שלושה חווה באופן אישי שנאה אנטישמית שכוונה כלפיו בשנה האקדמית החולפת.

בסקר, שממצאיו נמצא כי מרבית הסטודנטים שחוו פעילות אנטישמית בקמפוס לא דיווחו על כך, מה שמעיד ככל הנראה על כך שתדירות התקריות בקמפוסים גבוהה ממה שנטו לחשוב עד כה.

בסקר נמצא כי 32 אחוזים מן הסטודנטים היהודים חוו אנטישמיות שכוונה כלפיהם וכי 79 אחוזים מן הסטודנטים הללו דיווחו שהדבר אירע יותר מפעם אחת בשנת הלימודים החולפת.

התקריות הנפוצות ביותר היו הערות פוגעניות ברשת או פנים אל פנים ונזק או השחתת רכוש. בנוסף לכך, 31 אחוזים מכלל הסטודנטים היהודים היו עדים לפעילות אנטישמית בקמפוס שלא כוונה אליהם באופן אישי.

חמישה עשר אחוזים מתלמידי המכללות היהודים דיווחו כי הרגישו צורך להסתיר את זהותם היהודית מאחרים בקמפוס ו-12 אחוזים ציינו כי הם הואשמו באופן אישי במעשיה של מדינת ישראל, בהיותם יהודים.

לפי ממצאי הסקר, מרבית הסטודנטים שחוו אנטישמיות לא דיווחו על כך. אחוזי הדיווח גבוהים יותר כאשר מדובר באלימות או איומים באלימות, אך רק 37 אחוזים מהסטודנטים דיווחו על נזק לרכוש, השחתה ומעשי ונדליזם. בנוסף, רק 24 אחוזים דיווחו על הערות וקללות ברשת ו-23 אחוזים עשו כן כשהתקריות אירעו פנים אל פנים.

צילום: freepik

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments


כרטיס ביקור דיגיטלי
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
צילום: pixabay

כשהחברים שלכם יספרו לכם על ההטבה שהם קיבלו מאיתנו, אל תהיו מופתעים

הצטרפו עכשיו לרשימת המנויים שלנו

בחינם

אל תפספסו את ההזדמנות

* בלחיצה על "הצטרפות" אני מאשר/ת קבלת הודעות מחדשות מבזק לייב

דילוג לתוכן