מבזקיםמשפטי/פלילי

אלמנתו של נצ"מ ברוך מזרחי ז"ל: "אלחם שהסייען יקבל מאסר עולם"

לקראת דיון שיתקיים היום (שלישי) בערר הכפול של עז אלדין אלקאסם, שהורשע בסיוע לביצוע הפיגוע בו נרצח ניצב מנשה ברוך מזרחי ז"ל, קראה הדס, אלמנתו של מזרחי, לשופטים להחמיר את עונשו. מזרחי תגיע לדיון, שיתקיים בבית המשפט הצבאי לערעורים במחנה עופר. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את המשפחה קרא גם הוא לשופטים להשית על הסייען מאסר עולם.

מדובר בערר כפול: אלקאסם הורשע בכך שסייע לאביו לבצע את פיגוע הירי בו נרצח מזרחי ז"ל, ובו נפצעו בני משפחתו ורכבים נוספים נפגעו, ובית המשפט הצבאי גזר עליו 20 שנות מאסר. לאחר מכן הגיש הסייען ערר וביקש להפחית בעונשו.

מנגד, הגישה הפרקליטות ערר בבקשה להחמיר את עונשו למאסר עולם, בהדגישה כי אלקאסם היה מודע היטב לתכנית הזדונית של אביו, כי סייע אקטיבית לביצועה, והיה "גורם חשוב ומרכזי במערכת ההוצאה לפעול הכוללת של הפיגוע… לולא סיועו לא היתה התכנית מתממשת כפי שהתממשה".

קראו גם:  תושב הצפון נעצר בחשד שקרא ברשת החברתית ''לחסל את אביגדור ליברמן''

הדס מזרחי, אלמנתו של נצ"מ ברוך מזרחי ז"ל, נפצעה אף היא בפיגוע. לאחר שבעלה התמוטט בעודו נוהג הצליחה מזרחי להשתלט על ההגה, לייצב את הרכב ולהביאו לכדי עצירה, בד בבד הורתה לילדיה להשתטח על הרצפה וניסתה להרגיעם. על כך קיבלה מזרחי את עיטור המופת של משטרת ישראל.

לקראת הדיון הסבירה מזרחי כי היא מגיעה לבית המשפט "כדי שהשופטים יסתכלו לי בעיניים ורק אז יקבלו את ההחלטה. עבור הסייען עונש שהוא פחות ממאסר עולם יהיה בדיחה". מזרחי פירטה "מההתחלה טענתי שהם ניסו להרוג אותנו וניסו להרוג אנשים נוספים. הסייען אולי לא היה בזירת הפיגוע, אבל למדהו שהוא עזר בהכנות, תיצפת עם אביו על המטרות ולגמרי היה חלק פעיל. רק ביום הפיגוע הוא לא יצר עם אביו".

קראו גם:  הקטטה ההמונית בבית שמש: אבנים יודו לעבר השוטרים, בוצע ירי באוויר

מזרחי תיארה כיצד חיי המשפחה השתנו לבלי הכר: "המחבל הזה פגע במשפחתי והפך את חיי לסיוט. לעולם לא נצליח לשקם את החיים שלנו", והבטיחה "אלחם בכל האמצעים שיש לי כדי שהסייען יקבל עונש מאסר עולם, ואדאג שגם לא ישתחרר בעסקה עתידית. נכון, זה לא יחזיר לי את החיים שהיו, אני כבר לא אמצא נחמה, אבל לא אחדול מהמאבק הצודק הזה".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, המלווה את משפחת מזרחי כנפגעי עבירה, מסר: "כשמתעסקים עם טרוריסטים אין מקום להנחות. מחבל שהיה שותף לרצח ברוך מזרחי ז"ל ולפציעה וניסיון לרצח של משפחות שלמות ערב חג החירות – צריך לקבל את המקסימום. מדובר בסייען שפעל עם אביו הרוצח משוחרר עסקת שליט לתכנון והכנה של פיגוע קטלני ורב נפגעים. המחבל היינו חלק אינטגרלי ממעשה הטרור ומתוצאותיו, וחייב שלא יראה יותר אור יום מחוץ לכותלי הכלא".

קראו גם:  נהגי האוטובוסים: "מתכוונים להרחיב את ההשבתה עד שגברת מיכאלי תצא מהטיקטוק"

כאמור, היום ידון בית המשפט הצבאי לערעורים בערר הכפול. הדיון יתקיים בבית המשפט הצבאי לערעורים במחנה עופר, בשעה 13:30.

נצ"מ ברוך מזרחי ז"ל. צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן