ח"כ ישראל אייכלר: הקריאה "לשחרר את הכותל המערבי" היא הכרזת מלחמת אזרחים


ח"כ ישראל אייכלר: הקריאה "לשחרר את הכותל המערבי" היא הכרזת מלחמת אזרחים

ח"כ ישראל אייכלר נאם היום (שני) במליאת הכנסת והתייחס לדבריה של שרת התחבורה שאמרה שיש "לשחרר את הכותל".

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

"כבוד חברי הממשלה הפלסטינית-ישראלית", פתח ח"כ אייכלר את נאומו. "שמענו היום שבסודן התחוללה הפיכה צבאית. זו אותה מדינה שחתמה הסכמי הבנה עם מדינת ישראל. הפיכה של אנשי צבא שכיתרו את ביתו של ראש הממשלה ושמו אותו במעצר. אף אחד לא יודע איפה הוא. עצרו את רוב השרים. נמל התעופה נסגר, אין יוצא ואין בה. עוד מוקדם לדעת את התוצאות של ההפיכה הזו, אך דבר אחד כבר אפשר ללמוד ממנה: הפיכה צבאית לא פסה מן העולם, והיא אופציה קיימת. כשאתם מתבוננים על מה שקורה בסודן, אתם בטח אומרים לעצמכם "אלו אנשים חשוכים, מה לנו – הנאורים והדמוקרטיים – ולאנשים המדבריים הללו". אבל מה לעשות, ומה שקורה כאן במדינת ישראל בחודשים האחרונים, הוא "הפיכת חצר" מוסרית הרבה פחות".

אייכלר עבר להתייחס למה שקורה בישראל: "אם מפלגה של שישה מנדטים יכולה לקום ולגזול את השלטון מידי רוב העם היהודי במזימה בלתי מוסרית, בחסות התקשורת המלטפת ומערכת המשפט המחבקת, וזאת בניגוד לדעתם של מיליונים אחרים בישראל שהביעו דעות אחרות לגמרי בקלפי. מה זה אם לא הפיכה? מה זה אם לא מלחמה בדמוקרטיה וברצון העם? וכאשר שרה בממשלה קוראת למלחמת אזרחים במילים פשוטות "לשחרר את הכותל מהחרדים" מה המשמעות של זה אם לא הפיכה? וכמו כל ההפיכות, גם כאן היא התקיימה על ידי קבוצת גדולה של אנשים שעבדו יחד עם ראש הממשלה לשעבר נתניהו. ואני שואל, אם כבר ישנה הפיכה של בנט וששת המנדטים שלו, מי ערב לנו שלא תקום קבוצת קצינים מסורתיים ותחליט שגם להם יש זכות לחולל הפיכה כדי להציל את המדינה מידי החרדים, או מידי אחרים?"

"בסודן, מי שאחראי על ההפיכה אלו אנשי צבא בכירים, יש איזו חשיבה בעולם שבגלל הניסיון הצבאי שיש להם, הם יכולים לבצע הפיכה ולשנות את המצב הנוכחי. זה אולי לא דמוקרטי, אבל לגזור גזירות ממוקדות נגד אימהות חרדיות ונגד משפחות ברוכות ילדים זה בטח לא דמוקרטי. מי יכול להסביר איך אדם עם שישה מנדטים עומד בראשות הממשלה פלסטינית-שמאלנית? אין תשובה, לאף אחד, וזה מה שמסוכן". הוסיף אייכלר.

ח"כ אייכלר הזהיר: "התבערה מתחת לפני השטח היא עצומה. הגזרות שאותה ממשלה גוזרות נגד השכבות החלשות ונגד המסורת היהודית הן אנטי דמוקרטיות, אנטי חברתיות או אנטי דתיות. זו בדיוק נקודת הרתיחה שכל הלבה יכולה להתפרץ החוצה ולהצית הפיכה צבאית של קצינים וחיילים מסורתיים. מה שברור הוא, שהיהדות החרדית תהיה נגד מלחמה. לא נחולל הפיכה, לא רק בגלל שאין לנו נשק, אלא בגלל שלא לכך נוצרנו. אם תפרוץ מלחמה כזו, היא לא תהיה הפיכה יהודית משום שלא חונכנו לכך. אנחנו רוצים דמוקרטיה כי אנחנו רוצים שלום עם כולם, גם עם הפלסטינים וגם עם אויבינו בקרב העם היהודי שקמו לכלותינו. אנחנו לא יכולים ולא מסוגלים להרוג גם את האויב הכי מר שלנו. הסכנה היא שאם תהיה התעוררות של הפגנות רחוב, עלולים חלילה אנשים לפגוע בציבור החרדי, וראינו את האכזריות נגד חרדי שיוצא להפגין. תעצרו בבקשה את המלחמה נגד היהדות. תפעילו את ההיגיון, ותקשיבו לקול העם שרוצה מדינה יהודית ודמוקרטית".

צילום: אתר הכנסת


צילום: ערוץ הכנסת


מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
1 תגובה
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
חרדים קנאים מתיפים למלחמת אחים
חרדים קנאים מתיפים למלחמת אחים
1 month ago

צודקת. רב הכותל מבית רבינוביץ הבן של חיים יהודה אב בית דין הגדול שברח לחו"ל על גניבות והפרת אימונים ע"י הכנסת כנופיית נפתלין-רבינוביץ בעסק המשפחתי של מרמות וגניבה בתוך בתי דין של המדינה. הרבנות החרדית כולה גניבה ונפוטיזם, רומסי צדק ומשפט. שחיתות במיטבה. לוקחים מהציבור עבור ביתם. הכותל שייך לכלל ישראל. כאן מיכאלי צודקת.כרטיס ביקור דיגיטלי
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
צילום: pixabay

כשהחברים שלכם יספרו לכם על ההטבה שהם קיבלו מאיתנו, אל תהיו מופתעים

הצטרפו עכשיו לרשימת המנויים שלנו

בחינם

אל תפספסו את ההזדמנות

* בלחיצה על "הצטרפות" אני מאשר/ת קבלת הודעות מחדשות מבזק לייב

דילוג לתוכן