משרד הכלכלה: רובי האיירסופט יוגדרו ככלי נשק ולא כ"צעצוע מסוכן"


משרד הכלכלה: רובי האיירסופט יוגדרו ככלי נשק ולא כ"צעצוע מסוכן"

במסגרת המאבק בפשיעה בחברה הערבית, הונחה על שולחן הממשלה הצעת מחליטים לפיה ישונו הדינים החלים על כלי האיירסופט, הנחשבים כיום כ"צעצועים מסוכנים" ונמצאים בפיקוח משרד הכלכלה והתעשייה, כך שיחולו עליהם ההגבלות והדינים שחלים ב"חוק כלי היריה". כחלק משינוי זה, ייקבעו תנאים לייבוא, מכירה והחזקה וכן יתבצע פיקוח אפקטיבי, ובסיום תהליך ההסדרה תעבור האחריות על תחום האיירסופט למשרד לביטחון הפנים.

צילום: באדיבות דוברות משרד הכלכלה

עד להשלמת הצעד, הכריזה שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי, בשיתוף פעולה עם השר לבט"פ ובעקבות דו"ח גורמי הביטחון, אשר הצביעו על הסכנה בכלי האיירסופט, על עצירת יבוא האיירסופט וחלקיו לישראל לשלושת החודשים הקרובים, בכפוף לאישור ועדת הכלכלה של הכנסת, אשר תתכנס היום לדון בנושא, בהשתתפות מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, ד"ר רון מלכא.

צילום: באדיבות דוברות משרד הכלכלה

השרה הבהירה כי בתקופה זו יבחנו צרכי העוסקים בספורט ופנאי הקשורים לכלי האיירסופט, במטרה לחדש את היבוא באופן מוסדר ומתואם בין כלל הגורמים.

כמו כן, עד אשר תושלם הסדרת הנושא, משטרת ישראל והמשרד לביטחון פנים יסייעו למפקחי משרד הכלכלה והתעשייה בביצוע פעולות האכיפה השוטפות ובביצוע השמדות של כלי האיירסופט, המוסב לנשק קטלני.

צעד נוסף שמקדם המשרד בתחום זה הוא ההכרזה על זיקוקים מסוג 2 כחומר נפץ מאושר על פי "חוק חומרי נפץ", על מנת לאפשר את הקשחת הרגולציה על זיקוקים ואת האכיפה הפלילית באמצעות משטרת ישראל. במקביל, יוקם צוות בהובלת משרד הכלכלה והתעשייה והמשרד לביטחון פנים אשר יבחן את כלל היבטי האכיפה, הפיקוח וההסדרה של נושא זיקוקי הדינור וחומרי הנפץ מקטגוריות 2 עד 4. הצוות יגיש את מסקנותיו למנהלים הכלליים של משרד הכלכלה והתעשייה ומשרד לביטחון פנים בתוך 60 ימים. לאחר השלמת המהלך, תוגבר האכיפה על ידי משטרת ישראל בהיבטי עבריינות, ובמקביל, זרוע העבודה במשרד הכלכלה והתעשייה תמשיך להיות אחראית על נושאי הסדרת העיסוק והאחסנה.


מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments


כרטיס ביקור דיגיטלי
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
צילום: pixabay

כשהחברים שלכם יספרו לכם על ההטבה שהם קיבלו מאיתנו, אל תהיו מופתעים

הצטרפו עכשיו לרשימת המנויים שלנו

בחינם

אל תפספסו את ההזדמנות

* בלחיצה על "הצטרפות" אני מאשר/ת קבלת הודעות מחדשות מבזק לייב

דילוג לתוכן