חדשות הארץמבזקים

ד”ר אלרעי פרייס: מעריכים שה-FDA יאשר את חיסון הילדים, ייקח חודש מרגע שנחסן עד שילד יהיה מוגן

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד”ר שרון אלרעי פרייס, אמרה הבוקר (ראשון) בוועדת החוקה של הכנסת כי במשרד הבריאות “מעריכים שה-FDA יאשר את חיסון הילדים, וכי ייקח חודש מרגע שנחסן את הילד הראשון עד שהוא יהיה מוגן.”

לשאלת יו”ר הוועדה ח”כ גלעד קריב איך היא רואה את אתגר החיסוניות וכן את חיסוני הילדים השיבה ד”ר אלרעי פרייס: “יש כ-700,000 שלא התחסנו מנה ראשונה, אוכלוסיות שלא הצלחנו להגיע אליהן. יש פרויקט חוסן לאזרח בשיתוף פקע”ר, להביא ניידות חיסונים עד לביתם של אנשים כדי להנגיש את החיסונים ולערב את רופאי המשפחה כדי להגביר אמון והסברה. יש עבודה רבה עם השלטון המקומי ופקע”ר להנגיש חיסונים בבתי”ס ועוד”.

קראו גם:  שב"כ חשף: איראן פועלת לחטוף ולפגוע באנשי עסקים ואקדמיים ישראלים

בהתייחסה לחיסוני הילדים אמרה: “אחרי שתהיה החלטה של ה-FDA שאנחנו מעריכים שיאשר את החיסונים, נערוך התייעצויות ונקבל החלטה. למדנו מנתוני חיסוני 15-12, שאושרו בתחילת יוני, וביוני הייתה תחלואה נמוכה, וכאשר עלה הגל הרביעי הוא עלה מאוד מאוד מהר ויש להבין שאם רק אז מתחילים לחסן, הילדים לא יהיו מוגנים. צריך לקחת בחשבון שאת הילד הראשון שנחסן ייקח חודש עד שיהיה מוגן. אחרי האישור של ה-FDA, כל הנתונים יובאו ואני מניחה שנזמין את נציגי החברה להציג את הנתונים לוועדה ולקבל את ההחלטה עבור מדינת ישראל”.

צילום: דוברות הכנסת
צילום: דוברות הכנסת

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן