מבזקיםספורט

מחזור המשחקים הקרוב בליגת הבורסה לניירות ייערך בסימן שבוע הבטיחות בדרכים

במסגרת פעילות הרלב"ד (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים) ושל מנהלת הליגות וקבוצות ליגת הבורסה לניירות ערך, יוקדש מחזור המשחקים הקרוב לציון שבוע הבטיחות בדרכים ולהעלאת מודעות לכך שהפחתת מהירות הנסיעה מורידה משמעותית את הסיכוי להיות מעורב בתאונה קטלנית.

בשבת הקרובה, ה-23 באוקטובר 2021, ייפתח שיתוף פעולה מיוחד בין מנהלת הליגות לכדורגל, האחראית על ליגת הבורסה לניירות ערך ובין הרלב"ד, במסגרת מחזור המשחקים הקרוב יקחו קבוצות ליגת העל חלק במאבק הלאומי בתאונות הדרכים, בדגש על הורדת מהירות הנסיעה בתוך העיר.

בישראל, מהירות גבוהה מעורבת בגרימתן של 30% מסך כל תאונות הדרכים הקטלניות. ככל שהמהירות יותר גבוהה, כך נפגעת היכולת של הנהג להבחין במה שקורה ולהגיב בזמן עצירה אפקטיבי למניעת התאונה. בנוסף, מהירות משפיעה על חומרת הפגיעה. כך לדוגמא, עלייה של 5 קמ"ש במהירות ממוצעת של 35 קמ"ש צפויה לגרום לגידול של כ-70% במספר התאונות הקטלניות ולגידול של כ-50% בתאונות החמורות.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בפתיחת כל משחק במחזור הקרוב, שחקני הקבוצות יעלו למגרש כשלגופם חולצות הנושאות את המסר "10 קמ"ש פחות, פי 2 יותר סיכוי לחיות", וכן יחזיקו שלט עם המסר הנ"ל. בנוסף, הקפטנים של שתי הקבוצות יקריאו טקסט קצר ובו התייחסות למהירות הנסיעה, ואחריות שחקני הכדורגל כמובילי שינוי. במהלך הטקס יופיע על מסכי הזכייניות בהן משודרים המשחקים באנר הנושא את המסר המרכזי, ובחלק מהאצטדיונים ישתלב המסר שלנו במסכי הפרסום הדיגיטליים הפרוסים לאורך המגרש.

יו״ר מנהלת הליגות לכדורגל, ארז כלפון: "פעילות ההסברה בכל נושא הבטיחות בדרכים מצילה חיים. לשחקני ליגת הבורסה לניירות ערך יש תפקיד משמעותי במערך ההסברה הזה וכולנו גאים לשתף פעולה עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. הכדורגל שלנו, כמוביל לשינוי חברתי, שמח לקחת חלק בכל פעילות הנוגעת בנושאים אלו. לשחקני הליגה, שמהווים מודל לחיקוי עבור רבבות צעירים, תפקיד מפתח בשינוי החברתי הזה."

נחמה לאור-דרורי, סמנכ"לית הסברה, חינוך והכשרה ברלב"ד: "בשבוע הבא נציין את שבוע הבטיחות בדרכים בכל רחבי הארץ בכדי להזכיר לכולנו כחברה, על הסכנות בנהיגה לא אחראית. מחקרים רבים כבר הוכיחו שנסיעה במהירות גבוהה היא אחד הגורמים המשמעותיים לתאונות קשות וקטלניות. אנו מלאי הערכה להתגייסות המדהימה של מנהלת הליגות ושחקני הקבוצות למאבק בתאונות דרכים בקרב צעירים. אין ספק שהפניה שלהם אל הצעירים בגובה העיניים היא בעלת פוטנציאל להציל חיים. ביחד עם השחקנים, המנהלת והאוהדים המסר לנהגים צעירים יהיה חזק וחד יותר – הפחתת מהירות הנסיעה ב-10 קמ"ש בתוך העיר מעלה פי 2 את הסיכוי לחיות במקרה של תאונה".


צילום: הרלב"ד ומנהלת הליגות

Back to top button