מבזקים

“לחץ על השר ועל הרבנות”: סעיף קטן ברפורמת הכשרות מגלה חוסר אמון בין ליברמן לכהנא

במהלך דיון שהתקיים היום (חמישי) בוועדה לשירותי דת, ברפורמת הכשרות, נחשף כי גם במקרה שבו השר לשירותי דת, והרבנות הראשית, מסיבה כל שהיא, לא יתקנו תקנות וקריטריונים בנושא הכשרות, הרפורמה תצא לדרך. הדבר נחשף באמצעות סעיף תמים שהוסף על ידי הייעוץ המשפטי של הוועדה בכתב יד, במהלך הדיונים אשר לפיו יבואנים יוכלו לדווח על יבוא באמצעות דואר אלקטרוני ולא באמצעות המערכת המקוונת.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

את משמעות הסעיף חשף חה”כ אבי מעוז, לאחר שפנה בשאלה ליו”ר הוועדה יוליה מלינובסקי. בתגובה לשאלה ענתה מלינובסקי: “כל הכבוד לך. בא לי לנשק אותך, על זה היה לנו בדיוק דיון של שעה וחצי”, עוד הודתה חה”כ יוליה כי מדובר בסעיף אשר מטרתו ללחוץ את הרבנות לשתף פעולה עם הרפורמה.

בתגובה לדברים ענה חה”כ מעוז: “זה אומר שאם הרבנות הראשית לא תקבע תקן כשרות, אז לא יהיה תקן כשרות ומה שיקבע זה התקן של צהר”.

חה”כ מקלב הוסיף: “אתם רוצים חוק שגם אם השר לא יתקן תקנות הרפורמה תצא לדרך”.

יועמ”ש הוועדה ויו”ר הוועדה ענו כי אכן כך הדברים. ככל הנראה מדובר בתיקון לחוק אשר הגיע מכיוון שר האוצר ליברמן, וזאת בכדי לוודא שרפורמת הכשרות תצא גם ללא שיתוף פעולה, מכל סיבה, של השר לשירותי דת והרבנות הראשית.

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!