מבזקיםפוליטי / מדיני

מליאת הכנסת: נדחו כל הצעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה

מליאת הכנסת דחתה היום (שני) את כל הצעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה.

בהצעה "התעלמות הממשלה מהפגיעה הקשה בעסקים הקטנים והבינוניים מאז תחילת גל התחלואה הרביעי של מגיפת הקורונה" (הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה) תמכו 25 מול 51 שהתנגדו.

בהצעה "ממשלה ותקציב הפוגעים בחלשים" (התאחדות הספרדים שומרי תורה תנועתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל) לאחר הצבעה שמית תמכו 54 מול 55 שהתנגדו.

בהצעה "ממשלה המכילה מתים ומגבילה חרדים" (יהדות התורה והשבת אגודת ישראל – דגל התורה) לאחר הצבעה שמית תמכו 47 מול 55 שהתנגדו ו5 שנמנעו.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' התייחס בדיון לנאומו מוקדם יותר של השר לפיד שאמר כי "צאצאיו האידיאולוגיים של יגאל עמיר יושבים היום בכנסת ישראל" והגיב: "מספיק כבר עם המשחק הכפול, מי שחתום על נאום ההסתה והשנאה והשיסוי הזה של יאיר לפיד זה בנט ושותפיו. עכשיו צייצה החיילת שלו כשנתניהו נשאר על המרפסת המסית נשאר מסית, זה כבר לא שיתוף פעולה עם השמאל זה אימוץ הנרטיבים של השמאל. זאת תקיעת סכין בגב של המחנה שהוא היה חלק ממנו עד אתמול".

קראו גם:  שני קטינים בני 16 נעצרו בחשד שיידו אבנים וגרמו נזקים לאוטובוסים

ח"כ ישראל אייכלר: "עומד פה שר בכיר ואומר אין ימין ואין שמאל. יש אנשים שהם בעד הדמוקרטיה, ויש אנשים שהם נגדה. ואני אומר, אין דמוקרטיה או לא דמוקרטיה. הרי כולם רוצים דמוקרטיה. יש אנשים שרוצים יהדות, ויש אנשים שרוצים לעקור אותה מהשורש ולהוביל את היהודים המאמינים במריצות למזבלה."

השר מתן כהנא השיב: "קצת התבלבלתם. הפכתם את הסטטוס קוו לקדוש. הסטטוס קוו אינו קדוש. מה שקדוש זה הזהות היהודית של המדינה. אם היינו מקבלים לפני 20 שנה את אמנת גביזון מדן היום לא היה מסחר בשבת. המלחמה על הסטטוס קוו, מלחמת הכל או כלום, היא זו שפגעה בזהות היהודית של מדינת ישראל. את הפגיעה הזאת באנו לתקן. אתם תמשיכו לקלל ולגדף אותי ואני אמשיך לעבוד. אם לא שמתם לב, אתם לבד על מגרש הגידופים. אני לא במשחק הזה. נמשיך לפעול על מנת לחזק את זהותה היהודית של מדינת ישראל ולקדש שם שמיים."

קראו גם:  ראש מחלקת התקשורת של חמאס: יחידת הצללים לא שומרת על גופות השבויים
צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן