ליברמן על שכר חיילי הסדיר: "לא מבין למה האופוזיציה לא עשתה דבר מ- 2016"


ליברמן על שכר חיילי הסדיר: "לא מבין למה האופוזיציה לא עשתה דבר מ- 2016"

שר האוצר, וי״ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן אמר היום (שני) בפתח ישיבת הסיעה: ״כדי להבטיח המשך צמיחה והורדת יוקר מחיה אנחנו נוקטים במספר צעדים כאשר אני נתתי הנחיה למשרד האוצר להכין הצעת חוק ל ביטול היטל על עובדים זרים שנע בין 15% ל-20% וזה מרכיב משמעותי בהורדת יוקר המחייה לפחות בשלושה תחומים עיקריים: בענף הבנייה, בבתי מלון ובמסעדות. ביטול ההיטל ישפיע ישירות על הורדת יוקר המחיה של הצרכן והצעת החוק הזאת תוגש אחרי התקציב ועד סוף שנת 2021.״

עוד מדבריו של השר ליברמן: "אני רוצה להתחיל להגיד כמה מילים לכבוד יום הזיכרון של רוה״מ לשעבר יצחק רבין ולקראת הדיונים הסוערים בכנסת, כולנו מחוייבים לדבר יותר בשקט ולזכור כי לסגנון הדיבור יש חשיבות ומשמעות. לגבי התקציב, הדברים המשמחים ביותר הם נתוני הצמיחה והגרעון. על פי בנק ישראל והלמ״ס, הנתונים הם הרבה יותר טובים ממה שיכולנו לחלום כאשר קמה הממשלה, גם האופטימיים ביותר לא ציפו לכך. זה לא קרה מעצמו, זו תוצאה של 3 החלטות דרמטיות שהממשלה קיבלה: ביטול החל״ת, מתן חיסון שלישי, כאשר אנחנו היינו הראשונים בעולם וההחלטה הכי דרמטית הייתה להשאיר את המשק פתוח ולחיות לצד הקורונה בלי סגרים.

ליברמן הדגיש: "התקציב מאוד מורכב וחייב להיות בו הגיון מסדר ותכנון. ההיגיון המסדר הוא שינויים מבניים, רפורמות וחקיקות פיסקליות. כלל הסוגיות שנוגעות לשכר, להסכמים קיבוציים ולתנאי עבודה יטופלו לקראת תקציב 2023-2024. כאשר נכנסתי לתפקיד שר האוצר על השולחן היו 3 בעיות בוערות: שביתה וסכסוך עם הנכים, סכסוך עם נכי צה״ל וסוגיה בוערת של אלימות במשפחה. בשלושת הנושאים הללו אמרתי שלא נחכה לתקציב אלא העברנו כבר תקציבים ואני יכול להגיד שהכל תם ונשלם, יש לנו הסכם עם נכי צה״ל וגם עם הנכים וגם תוכנית מתוקצבת למיגור האלימות במשפחה. לכל המבקרים אני מציע לזכור את הדברים שהצלחנו כבר לפתור ולזכור שהממשלה הזאת קיימת ארבעה חודשים."

בהתייחס למשבר עם המתמחים אמר: "לגבי המתמחים, מה שמחייב אותנו זה אותו הסכם קיבוצי שכבר פג תוקפו עם הסתדרות הרפואית וגם אותו הסדר שנחתם ב-2011. אני מנהל מו״מ רק עם ההסתדרות הרפואית, לכן מה שאמרתי לשר הבריאות זה ״להפעיל את המנגנון שקיים וחתום על ידי המדינה, על ידי משרד הבריאות, על ידי ההסתדרות הרפואית ומה שתחליטו, אתה כשר הבריאות והר״י יהיה מקובל עלינו״. כך גובש גם המתווה שכולל את הקלות קודם כל בפריפריה, שם יש בעיה קשה של מחסור ברופאים לעומת עודף של רופאים ומתמחים בבתי חולים במרכז. ברוח הזאת אני מקווה שנסכם את כל הנושא הזה, יחד עם שר הבריאות והר״י."

בנוגע לקידום העלאת שכר חיילי הדיר אמר: "לגבי חיילי סדיר, אני לא מבין למה האופוזיציה לא עשתה דבר מ- 2016. במערכת הבחירות אני הייתי היחידי שדיבר על דמי קיום לחייל סדיר ואמרתי שנגדיל ב- 50%. אבל כשעומדים עם סטופר כל שבוע זה לא הוגן וחד צדדי. תבדקו אותי בעוד שנה, ב- 13.6.22 ונראה מה הבטחנו וקיימנו. לבוא ולהאשים אותי, זו הגזמה. אני חוזר ואומר, התחייבתי, ואנחנו נעמוד בהתחייבות ונעלה את דמי הקיום של החיילים ונעשה זאת יחד עם משרד הביטחון וצה״ל. מקווה שחלק מהדברים נצליח לפתור הרבה לפני 2023."

צילום: מיכאל לוריה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments


כרטיס ביקור דיגיטלי
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
צילום: pixabay

כשהחברים שלכם יספרו לכם על ההטבה שהם קיבלו מאיתנו, אל תהיו מופתעים

הצטרפו עכשיו לרשימת המנויים שלנו

בחינם

אל תפספסו את ההזדמנות

* בלחיצה על "הצטרפות" אני מאשר/ת קבלת הודעות מחדשות מבזק לייב

דילוג לתוכן