חדשות הארץמבזקים

החל מיום חמישי: אכיפת התו הירוק תוחל ע"י המשטרה באופן נרחב

במסגרת המאמץ המתמשך של משטרת ישראל במאבק בהתפשטות נגיף הקורונה, החל מיום חמישי הקרוב, ה- 21 באוקטובר, תגביר משטרת ישראל את האכיפה על תקנות התו הירוק.

בהתאם לתקנות הקורונה שאושרו על ידי הדרג המדיני, וכניסתו לתוקף של התו הירוק, משטרת ישראל תבצע עד ליום חמישי הקרוב פעולות פעולות הסברה על הנחיות התו הירוק, ללא מתן דוחות ואזהרות, פרט לאירועים חריגים או הפרה בוטה של ההנחיות. זאת למען מתן זמן הסתגלות לציבור ולמשק.

החל מיום חמישי, ועל פי הנחיית הדרג המדיני, תחל , תוך מתן דו״חות לעסקים ואנשים המפרים את ההנחיות. במסגרת האכיפה ייבדק גם ביצוע סריקת הברקוד בכניסה למקומות הפועלים בתו ירוק.

קראו גם:  בנט: Thank you my dear friend. To a long and strong f...

למען הסר ספק, לצד אכיפת התו הירוק תמשיך גם אכיפת חובת עטיית המסיכה במקומות פתוחים ובהתקהלויות גדולות, וכן אכיפה של חובת הבידוד, לרבות באמצעות הודעות סמס במערכת ״ההסכמון״.

כלל פעילות הפיקוח והאכיפה תתוכלל ותרוכז על ידי מנהלת אכיפת הקורונה באגף המבצעים והשיטור של משטרת ישראל.

המשטרה קוראת לציבור כולו להישמע להנחיות, להקפיד על חבישת מסיכות פנים כנדרש במקומות סגורים ובמוקדי התקהלות, להקפיד על חובת הבידוד והדיווח ככל שנדרש עפ"י התקנות, וכן על כל כללי התו הירוק וההגבלות השונות המתעדכנות מעת לעת. כמו כן חובה להישמע להוראות השוטרים והפקחים ולהזדהות כנדרש בחוק, זאת בכדי להימנע מהצורך בשימוש בסמכויות שיטור ואכיפה לצורך זיהוי ו\או השלמת אכיפה.

קראו גם:  החלה תעמולת הבחירות: "כשיאיר לפיד מרים ידיים, אני רק מתחיל להפשיל שרוולים"
צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן