חדשות הארץמבזקים

יום השנה להירצחו של רה"מ רבין ז"ל: אלו הפעילויות שיתקיימו במערכת החינוך

מערכת החינוך תציין מחר (שני) את יום השנה ה-26 להירצחו של ראש הממשלה ושר הביטחון רא"ל במיל' יצחק רבין ז"ל באמצעות שורה של אירועי הנצחה, טקסי זיכרון, סדנאות מורשת, פעילויות חינוכיות, שיעורי חינוך, מפגשים חברתיים, דיונים ומעגלי שיח. יום הזיכרון מהווה הזדמנות חשובה לדיון על דמותה של החברה הישראלית, על חשיבותה של לקיחת האחריות האישית של כל אחד ואחד למרקם החיים בישראל.

בין הפעילויות שתתקיימנה הערב ומחר:

• עצרת הנוער המרכזית: הערב תערך עצרת הנוער הממלכתית, בהובלת מועצת התלמידים והנוער, במרכז יצחק רבין בתל אביב. העצרת תתקיים במעמד שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון וראש מרכז רבין, הגב' דליה רבין, ובהשתתפות בני נוער מכל רחבי הארץ.

קראו גם:  גנץ: שמעתי אוכל - באתי. ...

• מסע וירטואלי בדרך רבין: בתי הספר יוכלו לקיים סיור וירטואלי וביקור במוזיאון הישראלי במרכז יצחק רבין. הסיור הסוקר את הביוגרפיה האישית של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל, מתמקד בתחנות המרכזיות שבהן חלף במהלך מסע חייו, על רקע סיפור ההיסטוריה של מדינת ישראל, ולנוכח השסעים והמחלוקות המרכזיות בחברה הישראלית.

• מסלולים ואתרים בירושלים ובתל אביב בתחנות חייו של יצחק רבין ז"ל: בתי הספר יוכלו לבקר במוזיאון מרכז רבין, בבית משפחת רבין, כיכר רבין, מצפה שער הגיא (גבעת חתולה), אנדרטת חטיבת הראל ובחלקת גדולי האומה בהר הרצל.

• שידור מקוון: מחר בשעה 11:00 ייערך שידור מקוון לרגל יום הזיכרון השנתי עם רחלי שפרכר פרנקל, אמו של יעקב נפתלי פרנקל ז"ל (אחד משלושת הנערים שנחטפו ונרצחו ב-2014) שיזמה את "יום האחדות" הישראלי. שידור זה נועד לתלמידי כיתות ו'-יב', במטרה לעודד אותם לפעול לקידום האחדות בחברה הישראלית.

קראו גם:  נחנך מרכז דיפלומטיה דיגיטלית בערבית לבנות שירות בג'וליס: "מכאן יוצא הסיפור הישראלי"

• שורה של אירועי הנצחה וטקסי זיכרון בבתי הספר, לצד שיעורי חינוך ופעילויות חינוכיות על דמותו, על פועלו ועל מורשתו של יצחק רבין ז"ל, ועל השפעת הרצח על החברה הישראלית.

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, אמרה: "אנחנו מחוייבים לחנך את על פי ערכי החברה הדמוקרטית ולעודד אתכם בני הנוער לקחת חלק פעיל ולהשפיע על עיצוב המדינה בשנים הבאות. רצח רבין הוא כתם שלא ימחה מדפי ההיסטוריה של החברה הישראלית. לזכור את הלקח מאותו יום ארור ומהאווירה שקדמה לו- זוהי חובתנו כלפי עצמנו, כלפי ילדינו ולמען עתידנו בארץ הזו".

מנכ"ל משרד החינוך, תא"ל (במיל') יגאל סלוביק, אמר: "מערכת החינוך פועלת לחבר ולאחות את הקרעים והשסעים ההולכים ומעמיקים בחברה הישראלית. היא מחוייבת לשאת את לפיד החינוך ולהטמיע בקרב התלמידים שלה את העקרונות והערכים המצויים בלב ליבה של חברה דמוקרטית; סובלנות, כבוד לזולת, מעורבות אזרחית, את היכולת לקיים שיח שנוי במחלוקת, ולהבין כי יופיה של החברה הישראלית טמון במגוון הרחב של השונות הרבה שקיימת בה. אותה שונות מהווה גם את הכח המניע שמוביל להישגים מרשימים של ישראל בתחומי המדע, הטכנולוגיה, הרוח החברה והאומנות".

קראו גם:  פצוע בינוני ושניים קל בתאונת דרכים ברמת הגולן
צילום: סער יעקב, לע"מ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן