מבזקיםפוליטי / מדיני

ראש הממשלה לאופוזיציה: “באמת אין גבול לחוסר המודעות העצמית שלכם”

ראש הממשלה, נפתלי בנט, נאם לפני זמן קצר (שני) בדיון 40 חתימות במליאת הכנסת.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

את נאומו פתח בנט בעקיצה לאופוזיציה: “כשראיתי את נושא הדיון לא יכולתי שלא לגחך. באמת אין גבול לחוסר המודעות העצמית שלכם. מכיוון שהממשלה הנוכחית משוחררת מהכבלים הקואליציוניים והאינטרסנטים שכבלו אתכם, הממשלה העבירה כבר בקריאה ראשונה את התקציב הכי חברתי שהיה פה שנים. אנחנו מעבירים תקציב, זה משהו שלא קרה במדינת ישראל מאז מרץ 18. לא עבר תקציב שלוש וחצי שנים כי כל פעם לקחו את התקציב שבוי לצרכים פוליטיים, לראשונה מזה שלוש וחצי שנים יכולנו לשבת יחד להתבונן בצרכים, להיות קשובים לאזרחים ולנתב את משאבי המדינה בצורה נכונה. אני רוצה להודות ליוזמי הדיון, חשוב שהציבור יכיר את העשייה של הממשלה״.

“הבשורה הגדולה היא כמובן היציאה מגל הדלתא בלי סגרים, הצמיחה העולה, האבטלה היורדת שבכלל מאפשרות לנו את הפעלתנות הכלכלית הזאת. הרי עם מדיניות הסגרים, שהתמכרתם אליהם, היינו רק מגדילים את הגרעון בעוד 60 מיליארד. ובכן, הוספנו שני מיליארד לבריאות, מעבר לתקציב הנוכחי. העגלה בסופר של כל משפחה ישראלית מגיעה עם תג מחיר מהגבוהים בעולם. משך שנים המחירים פה נוסקים. בזה אפשר לטפל רק על ידי עידוד תחרות. התכנית שלנו בתקציב תקל על יבוא, על רישוי עסקים, ותביא בסופו של דבר להורדת מחירים. זוהי מדיניות מתמשכת שלנו, יחד עם שר האוצר, ונראה עוד ממנה בקרוב.” המשיך רה”מ.

עוד הוסיף בנט ואמר: “רפורמת הכשרות תשבור את המונופול בכשרות ותביא להורדת עלויות, כי מי שנכנס למסעדה רואה את המונופול הזה שאין בינו לבין כשרות. גם נקבל כשרות יותר טובה וגם במחיר יותר טוב. כל אחד בלב יודע את האמת. הפשיעה והאלימות בחברה הערבית זה נושא ענק, אסטרטגי ליכולת של המדינה למשול. מאז אובדן השליטה של המדינה במבצע שומר החומות ואז גל מעשי הרצח והאלימות מחייבים את כולנו להתעשת זאת הזנחה מרובת שנים שהתפוצצה לכולנו בפנים. זאת הזנחה מרובת שנים שהתפוצצה לכולנו בפנים ולכן מינינו לראשונה פרויקטור לנשוא הזה, יש עכשיו אבא, סגן השר סגלוביץ’. המודעות הגדולה שיש היום גם בחברה היהודית לנושא הזה חשובה אבל לא מספיקה.”

לסיום אמר בנט: “נושא ההסברה הוזנח במשך שנים, עד שקיבלנו טיפול בהלם, גם במהלך מבצע שומר החומות, כאשר מערך ההסברה הלאומי פשוט לא תיפקד. חבורה של טרוריסטים בעזה ניצחה אותנו בדעת הקהל בעולם. הם ירו לירושלים ולתל אביב, ואנחנו יצאנו האשמים, כי הסיפור שלנו פשוט לא סופר. בזה אנחנו מטפלים בלי דיחוי, כי אי אפשר לדעת מה ילד יום. מינינו ראש מערך הסברה לאומי, לא פרטי, לא אישי. אנחנו נותנים הזדמנות לדור שלם של חרדים. כולם יודעים כבר שנים שזה המהלך הנכון, אבל מפחדים. אנחנו לקחנו גלולת אומץ, ופשוט עושים. נכון, ויתרנו פה על עקרון חשוב של שוויון בנטל ההגנה על מדינת ישראל. זה כואב. אבל המדינה חייבת להתבונן קדימה, אל העתיד. צריך שיהיה פה דור יצרני שעובד לפרנסתו ודואג לילדיו.”

צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!