מבזקיםפוליטי / מדיני

רה”מ בנט: עוקבים מקרוב מאוד אחר הנעשה בסוריה ואחר זיקתה לאיראן

ראש הממשלה, נפתלי בנט, השתתף היום (שני) בוועידת הגולן לכלכלה ופיתוח אזורי של העיתון “מקור ראשון”, במתחם רוח הגולן בחיספין.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

ראש הממשלה בנט אמר: “דורות לחמו על חבל הארץ הנפלא הזה, דורות התעקשו להיאחז בקרקע הקשה, דורות שלא ויתרו מעולם על החזון והחלום שטמון בגולן. זה ביתנו, זה נוף מולדתנו. וכעת, ולנוכח העבר המפואר הזה, אנחנו חייבים להבטיח שעתידו של הגולן יהיה מפואר פי כמה.לפני ארבעים שנה בדיוק, קיבלה ממשלת ישראל בראשות מנחם בגין, החלטה אמיצה וחשובה מאין כמוה: להחיל את החוק הישראלי בגולן. לפני כמעט שלוש שנים התבשרנו על התפתחות משמעותית נוספת: החלטת הממשל האמריקאי הקודם להכיר ברמת הגולן כחלק מישראל – תפישה שאומצה גם בידי הממשל הנוכחי.

עוד אמר ראש הממשלה: “בחברה הישראלית רווחת הסכמה מקיר לקיר באשר לגולן ולחשיבותו. כבר שנים שהסיסמה “העם עם הגולן” מוכרת כמעט לכל ילד. ובכל זאת, למרות ההצהרות וחרף הסיסמאות – הגולן רחוק ממיצוי הפוטנציאל הגלום בו. בדרכי לכאן, אני ושר המשפטים הסתכלנו על גדרות הבקר ואמרנו אחד לשני שלא הרבה השתנה מאז ילדותנו. בעולם שמאפשר עבודה מרחוק, כשמשפחות רבות רוצות מרחב, איכות חיים, קירבה לטבע ותחושת קהילתיות – אמורה להיות נהירה המונית לרמת הגולן, ואנחנו בממשלת ישראל צריכים לעודד אותה ולסייע למי שרוצה לקבוע פה את חייו – בכל דרך.”

ראש הממשלה הוסיף: “לשמחתי, אצלנו בממשלה יש תחרות על הזכות לבנות את הרמה. השר ליברמן, השרה שקד, חבר הכנסת צביקה האוזר, השר אלקין, יאיר לפיד, בני גנץ – כולם מבינים שפיתוח ההתיישבות ברמת הגולן הוא אינטרס לאומי ראשון במעלה, וממש “מתחרים” להיות ראש החץ ולהוביל את המאמץ. התושבים יהיו המרוויחים הגדולים. לא די ב”העם עם הגולן” – העם צריך להיות בגולן. ובשביל זה גם הממשלה צריכה להיות עם הגולן. ויש היום ממשלה שכזו. למשל, חברי שר המשפטים גדעון סער, ידיד אמת של רמת הגולן. אני יכול להעיד שבכל שנותיי בממשלה ובכנסת, בשורה של תפקידים שונים, תמיד בחדרים הסגורים וגם באופן פומבי, גדעון הוא מראשי התומכים בחיזוק ההתיישבות.”

בנט הרחיב: “הבוקר נפגשנו לשיחה עם ראשי מועצות ואנשי עסקים מהגולן. אמרתי להם במפגש את מה שאגיד כאן שוב, ובצורה הברורה ביותר: רמת הגולן היא יעד אסטרטגי. הכפלת ההתיישבות היא היעד של ממשלת ישראל.ההנחייה שלי בהקשר הזה היא חד-משמעית. בעוד 6 שבועות נקיים פה ישיבת ממשלה שבה נאשר תכנית לאומית לרמת הגולן. מטרתנו היא להכפיל, ואז שוב להכפיל, את מספר התושבים ברמת הגולן. הכפלת ההתיישבות, הקמת שני ישובים חדשים, מקומות תעסוקה, ויותר השקעה בתשתיות. הממשלה מעמידה את המשאבים הנדרשים למימוש התפישה הזאת, וכעת אנחנו פועלים להשלמתה של התוכנית שתשנה את פני הגולן. זוהי המחוייבות של הממשלה בראשותי – ואנחנו נעמוד בה. אי אפשר לדבר על הגולן שלנו מבלי לגעת בנעשה מעבר לגבול – בחלקו האחר של הגולן, ובסוריה בכלל. כבר עשור ויותר שסוריה אינה יודעת יציבות מהי. ”

לסיום אמר: “אנחנו עוקבים מקרוב, מקרוב מאוד, אחר הנעשה בסוריה ואחר זיקתה לאיראן. איראן, ששולחת שלוחות ומקימה צבאות לעטוף את מדינת ישראל, חותרת להקים עוד צבא על גבול רמת הגולן. נמשיך לפעול היכן שנדרש, ומתי שנדרש, באופן יזום ויומיומי, כדי לקפל את הנוכחות האיראנית בסוריה. אין להם מה לחפש שם. ההרפתקה שלהם על גבולנו הצפוני צריכה להסתיים. בכך נבטיח לא רק את שלומם של תושבי רמת הגולן, אלא של אזרחי ישראל כולם. אני רוצה להבהיר פה דבר אחד – עמדתנו בעניין רמת הגולן לא קשורה במצב בסוריה. זה נכון שהזוועות שמשתוללות שם זה עשור שכנעו רבים בעולם שאולי עדיף שחבל הארץ היפה והאסטרטגי הזה נמצא בידי מדינת ישראל, שעדיף שהוא יהיה ירוק ומשגשג מאשר עוד זירה של הרג והפצצות. אבל גם במצב שבו, כפי שיכול לקרות, העולם משנה כיוון בנוגע לסוריה, או ביחסו לאסד, אין לזה שום קשר לרמת הגולן. רמת הגולן ישראלית, נקודה.”

וידאו: עומר מירון/ לע”מ, סאונד: בן פרץ/ לע”מ

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!