חדשות הארץמבזקים

טיילת על שם דוד חבקין ז"ל נחנכה היום בירושלים במעמד ראש העיר

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, חנך היום (ראשון) טיילת לזכרו של אסיר ציון, דוד חבקין ז"ל, אשר היה פעיל עלייה וסייע רבות להעלאת יהודי ברית המועצות. עוד השתתפו בחנוכת הטיילת בני משפחה ואסירי ציון לשעבר, וביניהם, השר ויו"ר הכנסת לשעבר, ח"כ יואל (יולי) אדלשטיין.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

טיילת על שם דוד חבקין ז"ל נחנכה היום בירושלים במעמד ראש העיר
צילום: ארנון בוסאני

דוד חבקין (1930 – 2013), יליד מוסקבה, אסיר ציון, מקים התנועה היהודית הלאומית בבריה"מ בשנות ה-60 של המאה ה-20, יוזם ומארגן פעילות בקרב היהדות הסובייטית ובמיוחד בקרב הדור הצעיר המתבולל. ב-1958 נאסר באשמת הפעילות הציונית ונדון לחמש שנות מאסר במחנות העבודה. עם שחרורו חזר לפעילות יהודית, נסע לערים שונות, נפגש עם יהודים רבים, יצר צינורות תקשורת, דרכי הפצה של הסאמיזדט וכללי הפעילות של התנועה ההמונית. בעידודו יהודים צעירים התחילו להתאסף בחגי ישראל בהמוניהם ליד בית הכנסת היחידי במוסקבה. לאחר שנים רבות בהן שהה בגולה, התירו השלטונות הסובייטים לחבקין לעלות לארץ ישראל. בשנת 2013, נפטר חבקין ונקבר בהר המנוחות בירושלים.

טיילת על שם דוד חבקין ז"ל נחנכה היום בירושלים במעמד ראש העיר
דוד חבקין – רפרודוקציה. צילום: ארנון בוסאני

ראש העיר, משה ליאון: "זוהי זכות גדולה והתרגשות אמיתית להוקיר ולהנציח את חבקין בבירת ישראל. אסיר ציון בזמנו, שהקדיש את חייו לפעילות ציונית ופעל למען יהודי ברית המועצות. כולנו חבים לו תודה והערכה ומוקירים את מעשיו האמיצים".

טיילת על שם דוד חבקין ז"ל נחנכה היום בירושלים במעמד ראש העיר
צילום: ארנון בוסאני

הצטרפו עכשיו לנטו - הרשת החברתית של ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!