מבזקיםפוליטי / מדיני

מפלגת יש עתיד הפכה לחלק מארגון ליברלי בינלאומי

מפלגת יש עתיד התקבלה היו (ראשון) להיות חלק מארגון עולמי הנקרא ליברל אינטרנשיונל, ארגון המייחס לעצמו את הרצון "להחזיר" את הנהגת העולם לשיח "שפוי", שיח המובל על ידי המפלגות הליברליות בעולם, ולא על ידי הקיצוניים, לטענתם, בכל מדינה.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

ליברל אינטרנשיונל (LI) היא הפדרציה הבינלאומית הפוליטית למפלגות פוליטיות ליברליות. היא נוסדה באוקספורד בשנת 1947, והפכה לרשת הבולטת למפלגות ליברליות עם אידיאולוגית מרכז ולחיזוק הליברליזם ברחבי העולם.

בין המפלגות החברות בארגון: המפלגה הליברלית של קנדה (יו"ר ג'סטין טרודו) מפלגת העם לחירות ודמוקרטיה בהולנד (המפלגה הבכירה בקואליציה) והמפלגה הדמוקרטית החופשית בגרמניה.

יו"ר מפלגת יש עתיד, שר החוץ, יאיר לפיד: "בשנים האחרונות חווה העולם סדרה של משברים. כדי להתמודד עם אתגרי ומשברי העתיד, אנחנו צריכים לפתח שיתופי פעולה ומנגנונים של תקשורת ועבודה. מפלגות המרכז הן היחידות שבנויות מראש סביב דיאלוג ופשרה. הן היחידות שיידעו לענות לאתגרי העתיד. כשהקמתי את מפלגת יש עתיד לפני עשור, היה לי ברור שהיא לא רק צריכה להיות מפלגת מרכז, אלא גם להפוך יום אחד למפלגת שלטון. זה לקח עשר שנים, אבל היום אנחנו שם. המרכז מוביל היום את הפוליטיקה הישראלית, ואנחנו רואים את יש עתיד כחלק מהמשפחה הבינלאומית של מפלגות המרכז הליברליות בכל העולם."

שרת האנרגיה, קארין אלהרר שייצגה את המפלגה בוועידת הארגון: ״כבר כמעט עשור שמפלגת יש עתיד מהווה בית עבור כל ישראלי שערכי הליברליזם חשובים לו. המאבק היומיומי והמתמשך של המפלגה לקידום שוויון בכל תחומי החיים הם שמוכיחים יותר מהכל שמקומה לצד מפלגות ליברליות עם אידיאולוגית מרכז בעולם הפועלות לקידום אותם ערכים בדיוק. אני מודה לחברי הארגון על הזמן והמחשבה שהקדישו לשיחה איתי ומודה להם ושמחה על הצטרפותה של המפלגה לארגון. יש עתיד היא מפלגת שלטון ומקומה עם משפחת מפלגות המרכז המובילות בעולם.״

יאיר לפיד נואם בכנס המכון למדיניות נגד טרור של אוניברסיטת רייכמן.
צילום: רונן טופלברג

הצטרפו עכשיו לנטו - הרשת החברתית של ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!