חדשות הארץמבזקים

ישראל בורוד: נפתח חודש המודעות לסרטן השד

היום (רביעי), פתחה עמותת "אחת מתשע" את חודש המודעות העולמי לסרטן השד בהארת אתרים ובניינים בוורוד ברחבי הארץ. הארת הבניינים נועדה להעלות את המודעות לסרטן השד ולחשיבות הגילוי המוקדם של המחלה, אשר מאפשר את הצלת חייהן של נשים רבות.

ארגונים מרכזיים ורשויות מקומיות נרתמו השנה למיזם, ביניהם כפיר רכבת קלה ירושלים שהאירה את חלק מהרכבות בעיר, עיריית ירושלים שהאירה את גשר המיתרים, עיריית חיפה שהאירה את בניין העירייה, עיריית באר שבע שהאירה את בניין העירייה, עיריית נתניה שהאירה את גשר השמורות, עיריית כפר סבא שהאירה את בניין העירייה, עיריית פתח תקווה שהאירה את בית העירייה, עיריית ראש העין שהאירה את בניין העירייה, עיריית רמלה שהאירה את בניין העירייה ואת המגדל הלבן, עיריית נס ציונה שהאירה את בניין העירייה ומנהל קהילה תרבות וספורט, אגף צפון תל אביב האיר את מרכז דניאל לחתירה ואת מרכז קהילתי בית פרנקפורט.

סרטן השד הוא הגורם השכיח ביותר בישראל לתמותת נשים צעירות. אחת מכל 8 נשים עלולה לחלות בסרטן השד במהלך חייה. עם זאת, קיימים 92% החלמה בגילוי המחלה בשלב מוקדם. ועל כן חשיבות הגילוי המוקדם היא בהצלת חיים!

סיגל רצין, מנכ"לית עמותת "אחת מתשע": "5,500 נשים מאובחנות בישראל מדי שנה כחולות חדשות (!) בסרטן שד, כרבע מהן מתחת לגיל 50, ורובן המכריע לא משתייכות לקבוצת סיכון כלשהי. עמותת 'אחת מתשע' פועלת במהלך כל השנה להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד, שמביא לאחוזי החלמה גבוהים, אך גם מאפשר ליהנות מטיפול מתון יותר, מתופעות לוואי קלות יותר ומחזרה מהירה יותר לחיים איכותיים. אנו קוראות לכל אחת ואחת ללכת לבדיקת כירורג שד בגיל 30 ולבדיקת ממוגרפיה מגיל 40. אנו מודות על ההירתמות המרגשת של השותפים שלנו בחודש המודעות, ההתגייסות שלהם מצילת חיים!".

עמותת 'אחת מתשע' מעניקה תמיכה וסיוע לנשים המתמודדות עם סרטן השד ולמשפחותיהן, לצד פעילות להעלאת המודעות לחשיבות גילוי מוקדם מציל חיים. העמותה מובילה שינויים במדיניות בריאות ופועלת להורדת גיל הממוגרפיה מ-50 ל-40 כבדיקת סקר, במסגרת סל הבריאות.

חודש המודעות לסרטן השד
צילום: עיריית רמלה
חודש המודעות לסרטן השד
צילום: דוברות עיריית פתח תקווה
חודש המודעות לסרטן השד
צילום: דוברות עיריית חיפה
חודש המודעות לסרטן השד
צילום: כפיר רכבת קלה ירושלים
חודש המודעות לסרטן השד
צילום: דוברות עיריית ירושלים

תגובה אחת

  1. הסרטן הכי מתוקשר. חודש מודעות??
    מציע חזכרים להתמקד בסרטן הפרוסטטה שלהם. אולי יום אחד בשנה, לא צריכים חודש כמו החלשות.

Back to top button