חדשות הארץמבזקים

הושענא רבה בקבר יוסף: המתפללים נחרדו לגלות נזק אדיר מבקבוקי תבערה ופסולת שהשליכו פלסטינים

למעלה מ-800 בני אדם נכנסו אמש (ראשון), ליל הושענא רבה, לתפילה מיוחדת בקבר יוסף בשכם. המתפללים נחרדו לגלות נזקים קשים למבנה הקבר, מעשרות בקבוקי תבערה שהושלכו למקום. בנוסף המתחם היה זרוע באבנים, פסולת בניין, זכוכיות, צבע ונוזלים שונים.

המתפללים מהארץ ומחו"ל, התפללו במקום, קראו במקום תהילים ואף בנו במקום סוכה. בנוסף, במקום נכתבו אותיות בספר תורה חדש, לאחדות עם ישראל. האותיות שנכתבו הם מברכת יוסף הצדיק, בפרשת וזאת הברכה, הפרשה אותה יקראו מחר בכל בתי הכנסת בארץ ובעולם בחג שמחת תורה.

הכניסה אורגנה ביד מוא"ז שומרון, ובסיוע מנהלת המקומות הקדושים שעל ידי המועצה. לפני הכניסה פורעים ערבים השליכו אבנים על חיילי צה"ל ולוחמי מג"ב. חטיבת שומרון בפיקודו של מח"ט שומרון אל"מ רועי צוייג הגיבו כראוי ומנעו כמעט לחלוטין פגיעה באוטובוסים. במהלך הכניסה נורו יריות לעבר כוח צה"ל וחייל צה"ל נפצע קל מאד מרסיס, הכניסה התקיימה כסדרה.

קראו גם:  רה"מ בנט לאופוזיציה: "אל תרימו יד נגד לוחמי צה"ל"

ראש המועצה יוסי דגן, חיזק את חיילי צה"ל והודה לחטמ"ר שומרון, למח"ט שומרון רועי צוייג ולקצין הגמ"ר רס"ן עזריאל פרלמן: "אנחנו מחזקים את חיילי צה"ל ואת כל כוחות הביטחון וחטיבת שומרון. החייל שנפצע כאן מירי, והירי שהיה כאן על החיילים זו ההוכחה למה צה"ל צריך להיות כאן בקבר יוסף בצורה מלאה. ממשלת ישראל חייבת להחזיר כאן את השליטה לקבר יוסף, כדי שיהודים שמגיעים לכאן לא יותקפו כי הם באו להתפלל. צריך שיהיה כאן מקום ככל המקומות הקדושים, ובוודאי קבר יוסף שהוא אחד משלושת המקומות הקדושים שלנו, אנחנו לא צריכים להגיע לכאן ולהיות מותקפים על ידי הברברים של הרשות הפלסטינית", אמר דגן במקום.

דגן קרא לשוב לנוכחות קבועה במתחם הקבר: "עשרים ואחת שנה בדיוק לאחר הנטישה המבישה מכאן מקבר יוסף, אנחנו מקבלים המחשה מה קורה שצה"ל לא נוכח בקבר ושמדינת ישראל לא שולטת בצורה מלאה. רואים את הנזקים של הברברים של הרש"פ, רואים את הנזקים של בקבוקי התבערה, האבנים, הפסולת שנזרקה, ואת הניסיון לפגוע במקום הקדוש הזה. בדיוק 21 שנה לאחר הנטישה ובדיוק ובדיוק הלילה ליל הושענא רבה 21 שנה לאחר ההפקרה של הרב בנימין הרלינג שהופקר כאן בהר עיבל, ובדיוק כמו שלוחם מג"ב מחדת יוסף הופקר כאן כמה שבועות לפני, אנחנו מקבלים המחשה למה צה"ל חייב לחזור לכאן."

קראו גם:  בנק ישראל: שערים יציגים למטבעות חוץ –23/05/2022
הושענא רבה בקבר יוסף: נזקים אדירים למבנה על ידי פלסטינים
צילום: ערן שוורץ

"עם ישראל מצפה ממשלת ישראל להורות לצה"ל לשוב לכאן ולהחזיר את ישיבת עוד יוסף חי למקום. זה לא יחזיר את הרב הרלינג ואת מדחת יוסף, אבל זה ימנע את החילול הברברי של קבר יוסף, יש לנו אחריות להתפלל כאן, יש לנו אחריות על המקום הקדוש הזה לשמור עליו. כל זמן שמדינת ישראל לא חוזרת לכאן זו שערורייה. ועד אז, נמשיך לבוא לכאן ולהתפלל כאן. אנחנו לא ננוח ולא נשקוט עד שדגל ישראל יונף כאן, שצה"ל יהיה כאן בצורה מלאה, וישיבת עוד יוסף חי תחזור ללמוד כאן במקום הקדוש הזה", אומר דגן.

מהמשטרה נמסר כי במסגרת הפרות סדר של עשרות פורעים, בוצע ירי חי והשלכת מטעני חבלה ואבנים לעבר הכוחות. לוחמי משמר הגבול השיבו באש חיה לעבר המחבלים שסיכנו את חייהם, כמו כן בוצע שימוש באמצעים לפיזור הפגנות. כתוצאה מהשלכת מטען נפצע לוחם מג"ב באורח קל ופונה לקבלת טיפול רפואי במרפאה הצבאית. בנוסף לוחם מג"ב נוסף נפצע באורח קל מאבן שפגעה בפניו, הלוחם טופל במקום והמשיך בפעילות המבצעית. כתוצאה מירי לעבר רכב ממוגן של מג"ב נגרם נזק בחלק הקדמי של הרכב. כלל המתפללים יצאו ממתחם הקבר וההתפרעויות נגמרו. לוחמי משמר הגבול וצה"ל ימשיכו לפעול לביטחונם של הציבור בכל מרחב ובכל עת.

קראו גם:  בן גביר: "אי כיבוד החלטות בית המשפט על ידי המשטרה - סופה של הדמוקרטיה"
הושענא רבה בקבר יוסף: נזקים אדירים למבנה על ידי פלסטינים
צילום: דוברות המשטרה
הושענא רבה בקבר יוסף: נזקים אדירים למבנה על ידי פלסטינים
צילום: דוברות המשטרה


צילום: ערן שוורץ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן