מבזקיםספורט

מחזור המשחקים הקרוב בליגת העל בכדורגל יוקדש לעמותת ״זה בנפשי״

במסגרת פעילות "יחד למען הקהילה"  של מנהלת הליגות וקבוצות ליגת הבורסה לניירות ערך, יוקדש מחזור המשחקים הקרוב לתמיכה בעמותת "זה בנפשי" הפועלת להעלאת המודעות עבור ילדים ובני נוער מתמודדי נפש. 
 
במדינת ישראל, ישנם למעלה מ – 1200 ילדים ובני נוער המאושפזים במרכזים לבריאות הנפש, ועוד אלפי ילדים הנמצאים בטיפולים נפשיים בעקבות משברים חמורים אשר מגפת הקורונה העצימה והגדילה. הפרעה נפשית יכולה להיות זמנית או כרונית.
 
עמותת זה בנפשי, הוקמה בכדי לשפר ולשדרג את איכות חייהם של ילדים ובני נוער המתמודדים עם משבר נפשי ובנוסף לתמוך בבני משפחותיהם המתמודדים עם סטיגמה חברתית קשה בנוסף לקושי הפרטי שלהם. מטרתה לספק להם רגעים מתוקים שיהוו נקודות אור ויאפשרו להם חיבור וחזרה לחיים בריאים ושלווים.

קראו גם:  שני אחים מלוד מואשמים בניכוי חשבוניות פיקטיביות בסכום כולל של 7 מיליון ש"ח

כיום אין בית שאין בו קושי נפשי וביחד המטרה היא לדבר על זה ולמגר את הסטיגמה והבושה.

יו״ר מנהלת הליגות ארז כלפון: ״מנהלת הליגות וקבוצות ליגת הבורסה לניירות ערך, חרטו על דגלן את הפעילות הקהילתית וחשיפת עמותות. במחזור המשחקים שייערך בסוף השבוע הקרוב במסגרת ליגת הבורסה לניירות ערך, יקדישו הקבוצות את משחקיהן עבור בני נוער מתמודדי נפש ובני המשפחה המלווים אותם. התמודדות בני הנוער והמשפחות אינה פשוטה, אבל אני משוכנע שבעזרת תמיכה וסיוע מתאים, הם יוכלו להתגבר ולצאת לדרך חדשה. שחקני הליגה מחזקים ותומכים בכם.״

מנכ״לית עמותת זה בנפשי עירית גלוסקינוס ברקן: ״בשנה האחרונה עלה מספר הפניות למרכזי בריאות הנפש לילדים ובני נוער ב 30%, מחלקות האשפוז עמוסות ומשפחות נשארות ללא מענה וסיוע. בניגוד למחלות בעלות תסמינים חיצוניים ונכויות, בעיות נפשיות אינן מוחצנות. ילדים המתמודדים עם בעיות נפשיות שלא כמו ילדים חולים בגוף, אינם נתמכים על ידי החברה, אינם זוכים לביקורי ידוענים, לתקציבים, לאירועים מצד עמותות וגופים פרטיים. המשפחות נקרעות בין ביקורי הילד המאושפז לבין השגרה והילדים שבבית, הן אינן מבקשות תמיכה מהמעגל המשפחתי הרחב או מחברי משפחה בגלל הבושה הגדולה האופפת את האשפוז הפסיכיאטרי. אני מודה למנהלת הליגות על מתן החשיפה לעמותה ועל מתן הבמה לשיח על בעיות נפשיות של ילדים ונוער."

קראו גם:  הפריימריז בליכוד: 20% הצבעה עד כה, נתניהו לאחר הצבעתו: "לא להישאר בבית - לצאת להצביע!"
צילום: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן