מבזקיםפוליטי / מדיני

יוסי דגן: “לא מפלים בין דם לדם, אין הבדל בין גבול הצפון ואלון מורה”

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, תקף לפני זמן קצר (שני) את הפוליטיקאים מהשמאל שהשתלחו בשר לשירותי דת, מתן כהנא, לאחר שזה הודיע על החלטתו לתעדף איזורי ספר בהם יהודה ושומרון במתן מבני דת.

דברי יוסי דגן: “ההתקפות על השר כהנא בשל החלטתו לתעדף מוסדות דת ביהודה ושומרון ואזורי הספר האחרים כמו עוטף עזה וגבול הצפון היא צביעות המדיפה ריח גדול של שנאה. ההחלטה של השר היא נכונה. ברמה הכי מוסרית ופשוטה. לא מפלים בין דם לדם. ואם מדינת ישראל והשר מחליטים, בצדק, לתעדף בקו עימות ואזורי ספר מוסדות ציבור במקרה הזה מוסדות דת בקהילה, אין שום סיבה שיהיה הבדל בין עוטף עזה גבול הצפון ואיתמר אלון מורה פסגות או קריית ארבע, כולם אזורי ספר ובכולם ישנו אתגר ביטחוני.”

קראו גם:  "משימה לאומית": נמשך מעבר בסיסי צה"ל לדרום - בכירים הגיעו לבאר שבע

“כל אותם “אבירי מוסר” היו צריכים דווקא לחזק את שר הדתות שמסייע בבנייה של מבני ציבור ראויים בעוטף עזה, גבול הצפון ויהודה ושומרון, כזכור אתמול השר לשירותי דת מתן כהנא (ימינה) גיבש קריטריונים חדשים לתמיכת המדינה בהקמת בתי כנסת, ואותם קריטריונים מעניקים יתרון ל”יישוב או שכונה המצויים במקום בעל רגישות ביטחונית”. דבר שיאפשר לראשונה סיוע גם ביהודה ושומרון וכן באיזור עוטף עזה וגבול הצפון. בסך הכל יחולקו 20 מיליון שקלים ל־30 רשויות מקומיות שבהן קיימת מצוקת מבנים המיועדים לתפילה. כל בית כנסת יקבל כ-600 אלף שקלים. בתגובה תקפו אותו חבריו לקואליציה בהם ח”כ מוסי רז ומיכל רוזין ממרצ שכינו את ההחלטה: “החלטה אומללה”.” סיים דגן את דבריו.

קראו גם:  7 ק"מ בלבד מהגבול האיראני: השר הישראלי שביקר ב"כפר חכם"
ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן. צילום: רועי חדי

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן