חדשות הארץמבזקים

יו"ר סיעת ימינה כותב על רון ארד: אני זוכר כשהודיעו ברדיו שרון נפל בשבי

יו"ר סיעת ימינה, חה"כ ניר אורבך, התייחס היום (שני) בחשבון הפייסבוק שלו לציון נפילתו בשבי של רון ארד וחג הסוכות.

דברי אורבך: "הייתי נער צעיר בן 16 ביום שרון ארד נפל בשבי. אני זוכר כשהודיעו ברדיו שהטייסים היו צריכים לנטוש את המטוס, ואת ההודעה הנוראית שרון נפל בשבי. בהתחלה עוד הייתה תחושה של אופטימיות במדינה, תחושה שעוד רגע והוא יחזור. שצה"ל יצא למבצע ונציל אותו. אבל הימים והשבועות עברו, מדינת ישראל קיבלה מסרים שהוא חי אבל לאט לאט נעלמו עקבותיו. הוא נמכר והועבר בין ארגוני מחבלים ופתאום דממה. תחושת התסכול הייתה ועודנה עצומה. בלתי נתפסת ממש."

עוד הוסיף חה"כ: "ישי אבירם חולץ וניצל. רון נפל בשבי. בן 28 הוא היה, בתחילת חייו. הותיר בארץ אישה, תמי ארד הגיבורה ואת ביתם יובל בת השנה. אנחנו, לצערנו, לא יודעים מה עלה בגורלו של רון, אבל מצווים לזכור אותו. רון נפל בשבי בערב חג הסוכות, י"ג בתשרי. אני תוהה איזה אתגר זה למשפחה ולעם. בערב החג בו המצווה הגדולה והחשובה ביותר היא שמחה, רון, נופל בשבי. עצב וכאב גדול. שמחה ועצב משמשים בערבוביה. עם ישראל לאורך ההיסטוריה ידע לחיות בערבוב גדול של עצב ושמחה, כאב ויום טוב."

קראו גם:  גנץ: הימים האחרונים קשים עבורי כמי שגדל במערכת ...

על חג הסוכות כתב: "חג הסוכות ושנת השמיטה מלמדים אותנו על ארעיות, על החיבור העמוק שלנו לארץ ישראל ולעם ישראל על פי תורת ישראל. על אמונה ובטחון בה', בכל מצב. אחרי יום הדין, יו"כ ולקראת סוכות נתפלל לחזרתו של רון ויתר השבויים והנעדרים ארצה. ונתפלל לשמחה גדולה לכל בית ומשפחה בישראל."

את הפוסט חתם עם מילות השיר של בועז שרעבי: ""ונחכה, ונלטף, עד שתצטרף ואז נשיר ברון נשיר ברון." (כשתבוא. מילים: אהוד מנור, לחן: בעז שרעבי)."

צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן