מבזקיםמשפטי/פלילי

התנועה לאיכות השלטון: ״להרחיב את סמכויות ועדת הבדיקה למחדל בריחת האסירים״

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (שני) לשר לביטחון פנים עמר בר-לב וליועמ״ש אביחי מנדלבליט בדרישה לבחון גם את סוגיית המינויים וניגוד העניינים בשירות בתי הסוהר במסגרת ועדת הבדיקה הממשלתית.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

התנועה הדגישה בפנייתה כי לעמדתה אין די בחקירת רצף אירועי הבריחה בלבד. ״אנו סבורים כי מדובר בכשל מתגלגל שתחילתו בהתערבות הפוליטית בארגון השב"ס. בהתאם, אנו סבורים כי כדי שהוועדה תהא אפקטיבית יש להרחיב את סמכויותיה, כפי שהממשלה מוסמכת לעשות על פי דין״.

״נדרש להרחיב את תפקידיה ומטרותיה של הוועדה לכשתוקם במסגרת כתב מינויה, אף לבחינת סוגיית המינויים הפוליטיים וניגודי העניינים של בכירים בשירות בתי הסוהר, כפי שפורסם בתקשורת בימים האחרונים״.

בפנייה התייחסה התנועה להסדר ניגוד העניינים של נציבת בתי הסוהר, רב-גונדר קטי פרי, שנחתם ביום 31.12.2020, ובו נעדרה העובדה כי אחיה של פרי מחזיק במניות בחברת "אהוד מאיר שאיבות", אשר לה קשרים עסקיים ענפים עם שירות בתי הסוהר.

״יתר על כן, ביום 10.9.2021 פורסם בתקשורת כי נציבת בתי הסוהר התערבה בעבר, בעת כהונתה בתפקידים בכירים בשירות, לשם שיבוץ שני אחיה לריצוי מאסריהם בכלא גלבוע ולשם שיפור תנאי כליאתם״.

התנועה לאיכות השלטון הוסיפה כי ״מכל האמור לעיל עולה חשש משמעותי לאי-תקינות מינהלית בארגון שירות בתי הסוהר, ואף לקבלת החלטות תחת ניגוד עניינים ולהפעלת סמכויות מינוי תוך שקילת שיקולים זרים של העומדת בראשו. תרבות מינהלית כזו יש לחקור לעומק ולעקור מן השורש״.

בריחת אסירים מכלא גלבוע
צילום: דוברות שב"ס

הצטרפו עכשיו לנטו - הרשת החברתית של ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!