מבזקיםפוליטי / מדיני

חה"כ בן גביר במכתב ליועמ"ש: לחקור את איימן עודה ולמצות עמו את הדין

יו"ר הרשימה המשותפת, חה"כ איימן עודה פרסם בחשבון הפייסבוק שלו דברי תמיכה בטרור נגד יהודים וכתב: "אם שישה אסירים הצליחו לפרוץ את הכלא הצר והצפוף, אז מיליונים מהעם הפלסטיני יכולים לעצור את הכיבוש- כך שהאנשים ישוחררו והאסירים ישוחררו", זאת לאחר פרסום תפיסת ארבעה מתוך ששת המחבלים שנמלטו מהכלא.

צילום: ערוץ הכנסת

בעקבות דברים אלו של ח"כ עודה, שיגר יו"ר עוצמה יהודית, חה"כ איתמר בן גביר, מכתב ליועמ"ש, עו"ד אביחי מנדלבליט וביקש לחקור את עודה על תמיכתו בטרור ודברי ההסתה.

חה"כ בן גביר כתב במכתבו כי: "דבריו של עודה, המהווים תמיכה בטרור והסתה, אינם נאמרים בחלל ריק. חברי מפלגתו יצאו בזה אחר זה לתמוך במעשיהם הנפשעים של המחבלים הנמלטים וכדוגמה הביא את הפרסום של חבר הכנסת עופר כסיף: "אסירי הכיבוש הם אסירים פוליטיים אשר רק בשל זהותם הלאומית ומטרתם להשתחרר מהכיבוש נשפטים ונכלאים באופן מפלה ומתעמר. תמיד נתמוך במטרתם ובמטרת עמם לשחרור לאומי מהכיבוש. תמיד נתנגד לפגיעה בחפים מפשע". וכן פרסום חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן: "המתקפות האכזריות באות כנקמה למכה שספגה היהירות של הכיבוש- של שב"ס, שב"כ ומערכת הביטחון, לאחר ששישה אסירים הצליחו לברוח מכלא שטה (גלבוע)".

קראו גם:  שני פצועים בתאונת דרכים דרומית לחברון, אחד במצב קשה

בסיום מכתבו הזהיר בן גביר כי: "מדינת ישראל מצויה במלחמה מתמשכת מול הטרור הרצחני. התבטאויות כאלו של חברי כנסת הינן רוח גבית לטרור ומהוות לכאורה עבירה חמורה של תמיכה בטרור, הסתה. גם לחופש ביטוי יש קו אדום. תמיכה באויב היא ירי בגבה של המדינה. לאמירות החמורות עלולות להיות ואף ישנן השלכת מעשיות. גורמי הביטחון השונים של מדינת ישראל סבורים כי בריחת האסירים עלולה להפיח רוח חדשה בקרב ארגוני הטרור בגדה ובעזה. ואכן, בימים האחרונים פורסם על התפרעויות קשות של אסירים ביטחוניים לרבת שריפת תאים בבתי הכלא השונים", וקרא ליועמ"ש "לפתוח מיידית בחקירה ביחס להתנהלות ח"כ איימן עודה ולמצות עמו את הדין".

קראו גם:  בן 45 נפצע בקטטה והובא למרפאה בלוד, מצבו בינוני

בן גביר מסר: "תומכי טרור יושבים בכנסת ישראל ומרגישים שיש להם את הכוח להסית ולתמוך בטרור והמחבלים מקבלים מהם רוח גבית. מקומו של איימן עודה וחבריו בכלא ולא בכנסת ישראל, אמשיך להיאבק שהביזיון הזה ייפסק".

ארכיון. צילום: דוברות עוצמה יהודית

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן