חדשות הארץמבזקים

שרת החינוך: יש לנו חובה מוסרית להחזיר את התלמידים ליציבות

שרת החינוך, ד״ר יפעת שאשא ביטון בפתיחת דבריה הערב (שלישי) בחדר המצב: ״ערב טוב לכולם. כמורה ומחנכת, כמי שהכשירה מורים וכאימא אני מתרגשת להיות כאן היום ולפתוח את שנת הלימודים תשפ"ב כשרת החינוך של מדינת ישראל. נמצאים כאן הרבה אנשים ובעלי תפקידים – שעשו הכל כדי שנצליח לפתוח את שנת הלימודים מחר. זה לא היה קל. אני מעריכה את המאמץ המשותף ומודה לכל מי שלקח חלק במבצע שהביא אותנו אל היעד החשוב הזה!"

"אני יודעת שלחלק מההורים ישנן גם חששות ואני גם יודעת שלא יהיה קל אך יש לנו חובה מוסרית להחזיר את התלמידים ליציבות ושגרת לימודים למען החוסן הנפשי שלהם. יש לנו דרך ויש לנו תכנית שגובשה יחד עם משרד הבריאות ומלווה ע"י מומחים ואנשי מקצוע ולא נהסס לשנות אותה ולהתאים אותה למציאות שמתפתחת. אנחנו נעשה הערכות מצב כל הזמן ויש לנו שותפים מצוינים- משרד הבריאות ארגוני המורים המנהלים התלמידים וההורים, ואנחנו צועדים בדרך הזו יחד. אני סומכת עליכם ההורים שתשתפו פעולה גם עם הבדיקות שיש לערוך היום, לכולנו יש אותה מטרה לאפשר לילדים שלנו, שגרה ולמידה רצופה במציאות המאתגרת שאנחנו נמצאים בה." המשיכה שרת החינוך.

קראו גם:  ג'סר א זרקא: בן 17 הובהל לבית החולים עם פציעה חודרת

לסיום אמרה ביטון: "השנה אנחנו נתמקד בעיקר בצמצום הפערים בעקבות השנה וחצי האחרונות בצמצום הפערים בלימודי קרוא וכתוב של א' ב' ג', הכנה לבגרות של יא' יב' שכבר הודענו שנפחית את מספר הבחינות לחמש בחינות בגרות וחיזוק לימודי הליבה בכל שכבות הגיל. בכל שכבות הגיל – נשים דגש על היבטים הרגשיים והחברתיים של התלמידים כי הם התשתית ללמידה מיטבית. ילד שלא פנוי ללמידה לא יגיע להישגים. במקביל, בשנה הקרובה, נוביל תהליכי עומק לקידום מערכת החינוך. בטווח הארוך, אך על זה עוד נדבר בהמשך. אני מאחלת לכולם, שנה טובה, פוריה ומוצלחת של יציבות ושל שגרה מבורכת.״

ארכיון. צילום: עדינה וולמן דוברות הכנסת

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן