מבזקיםפוליטי / מדיני

בנט לנשיא ארה"ב: "לאורך עשורים עמדת לצדנו, אנו סומכים על תמיכתך"

ראש הממשלה נפתלי בנט נפגש היום (שישי) עם נשיא ארצות הברית ג׳ו ביידן. לאחר הפגישה בין השניים שנערכה בארבע עיניים, מסרו הצהרות לתקשורת בחדר הסגלגל בבית הלבן.

הנשיא ביידן אמר: "אני וראש הממשלה נעשינו חברים קרובים. הוא מוביל את הממשלה הכי מגוונת שהייתה בישראל. נשוחח על המחויבות לביטחונה של ישראל שאינה ניתנת לערעור. נדבר על איום איראני ועל כך שלאיראן לא יהיה לעולם נשק גרעיני." הנשיא ביידן הדגיש בעניין איראן כי "אם הדיפלומטיה תיכשל נפנה לנתיבים אחרים."

בעניין הפלסטינים אמר ביידן: "נדבר על דרכים לקדם שלום ושגשוג לישראלים ולפלסטינים."

ראש הממשלה, נפתלי בנט אמר בהצהרתו לתקשורת: "תודה לך אדוני הנשיא. ראשית בשם אזרחי ישראל אני רוצה לשלוח את תנחומינו וצערנו העמוק על אובדן חיי אמריקנים בקאבול. חברי השירות האמריקני איבדו את חייהם במשימה להציל חיי אחרים. זו ההגדרה של אומץ והקרבה."

קראו גם:  12 פצועים קל בתאונת דרכים בין אוטובוס לרכב פרטי סמוך לשפרעם

עוד הוסיף ראש הממשלה: "במיוחד ביום הזה אני רוצה להיות ברור ביותר – ישראל תמיד תעמוד לצד ארה״ב. אני רוצה להודות לך על מילותיך החמות כעת ובפגישתנו הפרטית. לאורך עשורים עמדת לצדנו, במיוחד בזמנים קשים. לפני מספר חודשים כשנורו טילים על ערים ישראליות. אלו הזמנים שבהם חברות נבחנת. אנחנו סומכים על תמיכתך. ישראל יודעת שאין לה בת ברית אמינה וטובה יותר בעולם מאשר ארה״ב."

"אני בא לכאן מירושלים בירתנו הנצחית ואני מביא רוח חדשה של רצון טוב, של תקווה, של כנות, של אחדות ושיתוף פעולה, של אנשים עם דעות פוליטיות מאוד שנות, ועדיין כולנו חולקים תשוקה עמוקה לעבוד למען עתיד טוב יותר לישראל", ציין בנט.

קראו גם:  בת 50 מאשקלון חשה ברע וחולצה מנחל הבניאס
צילום: אבי אוחיון / לע"מ
צילום: אבי אוחיון / לע"מ
צילום: אבי אוחיון / לע"מ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן