מבזקיםפוליטי / מדיני

"אונר"א הפרה הסכם עם ארה"ב – ולא עמדה בהתחייבויות להפסקת ההסתה"

לקראת נסיעתו של ראש הממשלה נפתלי בנט לפגישה עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן קורא דוד בדין, מנכ"ל 'מרכז בדין – לחקר מדיניות המזרח התיכון' לבנט לפעול מול הנשיא האמריקאי ולדרוש להשהות את המימון למערכת ההסתה הפלסטינית, שניתן על ידי הממשל בוושינגטון לטובת סוכנות הפליטים הפלסטינית אונר"א, זאת לאור הפרת ההסכם מצד הארגון שנחתם עם האמריקאים.

אונר"א התחייבה בהסכם שנחתם לאחרונה מול הממשל האמריקאי להתאים את התכנים הנלמדים בבתי הספר שלה לערכי האו"ם כך שלא יכללו הסתה, זאת כהתחייבות על מנת לקבל את כספי הסיוע האמריקאי של 135 מיליון דולרים.

למרות זאת ולאחר שהכסף כבר הועבר, בתשובה רשמית של אונר"א לפנייה עיתונאית שהגיעה לידי 'מרכז בדין – לחקר מדיניות המזרח התיכון' הודיעה דוברת אונר"א, תמרה אל ריפאי כי אין בכוונתם לבצע שום שינוי בתוכנית הלימודים והיא תמשיך להיצמד לספרי הלימוד של הרשות הפלסטינית.

קראו גם:  בת 6 הובהלה לבית החולים זיו בצפת לאחר שהוכשה על ידי נחש בנחל מירון

המשמעות היא כי החומר הלימודי בבתי הספר של אונר"א, שיחזרו לפעילות ביום ראשון הקרוב, ימשיך לכלול שלל דברי הסתה, הלל לשאהידים ודה לגיטימציה נגד ישראל כפי שהיה עד כה בתוכן שנלמד על ידי דור העתיד הפלסטיני.

דוד בדין מנכ"ל 'מרכז בדין – לחקר מדיניות המזרח התיכון', אמר: "אונר"א הפרה הסכם עם ארה"ב, קיבלה במרמה תקציב אבל לא עמדה בהתחייבויות להפסקת ההסתה. בסופו של דבר פירות הבאושים שצומחים בבתי הספר של הארגון הם אלו שמתפרעים על הגדר. הצעיר שירה בחייל בראל חדריה שמואלי ופצע אותו קשה צמח מתוך ההסתה הזאת. כדי למנוע הישנות אירועים כאלו צריך ללכת לשורש הבעיה".

צילום: AP Photo/John Minchillo

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן