חדשות הארץמבזקים

שרת החינוך נפגשה עם ראשי ערים ורשויות כחלק מהכנות לפתיחת שנת הלימודים

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון ומנכ"ל משרד החינוך, תא"ל במיל' יגאל סלוביק, קיימו היום (שני) מפגש מקוון עם ראשי ערים, ראשי רשויות וראשי מועצות מקומיות מכל רחבי הארץ.

במהלך המפגש אמרה שרת החינוך לראשי הרשויות והמועצות כי הם שותפים משמעותיים בהובלת החינוך. היא קראה להם לעודד את ההורים לחסן את ילדיהם בקופות החולים ובמתחמי בתי הספר, עוד טרם פתיחת שנת הלימודים, ב-1 בספטמבר. השרה הדגישה כי פתיחת מערכת החינוך תסייע בבלימת התפשטות הנגיף, לאור הפיקוח והבקרה של מערכת החינוך על המגעים בין התלמידים באמצעות מרכז השליטה של משרד החינוך. בהעדר מסגרת, תלמידים אלו יבואו במגע עם חברים ובני משפחה, ללא כל בקרה, ניטור ופיקוח.

מנכ"ל המשרד, תא"ל (במיל') יגאל סלוביק, סקר בפני ראשי הרשויות והמועצות המקומיות את הפערים עימם תתמודד המערכת בשנה הקרובה, תוך מיקוד בנתונים הקשים והמדאיגים הנוגעים למצוקות הקשות עימם מתמודדים ילדי ישראל. המנכ"ל הציג את הפעולות בהם נוקט המשרד במסגרת ההערכות לפתיחת שנת הלימודים, והדגיש את החשיבות העצומה שיש לראשי הרשויות ביישום התכנית ובהצלחתה.

קראו גם:  שני כבשים שנשחטו ב"שחיטה שחורה" אותרו בדירה בחולון

המנכ"ל סקר באופן שיטתי את מערך הבדיקות הסרולוגיות במוקדים ברשויות המקומיות, לקראת הרחבת מבצע הבדיקות לכלל הרשויות המקומיות ברחבי הארץ, החל מהשבוע הבא, ב-22 באוגוסט. בנוסף, הוא תיאר בפני הנוכחים במפגש את המאמץ הלאומי להפעלת מערך בדיקות המהירות (אנטיגן) – בדיקות שההורים יבצעו באופן עצמאי סמוך לפתיחת שנת הלימודים. לצד אלה הוא ציין כי נכון ליום זה קרוב לכ-14% מקרב ילדי הגנים וכיתות א-ו פטורי בידוד. כ-36% בקרב כיתות ז-ט וכ- 62% בכיתות י-יב.

במהלך המפגש פנה המנכ"ל כי הוא רואה בראשי הרשויות שותפים חשובים ומשמעותיים בהצלחת הפעלת מערכת החינוך בשנה הקרובה. הוא קרא להם לרתום את ההורים להגיע ולחסן את הילדים, והוסיף כי המשרד רואה בהורים שותפים מלאים לתכנית, ובטוח שהם יפעלו מתוך אחריות הורית כלפי ילדיהם, דאגה לחבריהם לגן ולבית הספר, ויגלו ערבות הדדית כלפי הקהילה. המהלכים שנוקט המשרד, בהן הבדיקות הסרולוגיות ובדיקות האנטיגן (המהירות), לקראת פתיחת שנת הלימודים נועדו לרתום את ציבור ההורים למאמץ הלאומי לקיום את הלימודים באופן סדיר בריא ובטוח, על מנת להבטיח לתלמידים ולתלמידות רצף למידה ושגרת לימודים.

קראו גם:  המשטרה: במסגרת חקירה משותפת של ימ"ר ירושלים ושב"כ נעצר בחודש שעבר תו...

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי: "אנחנו בשלטון המקומי נעשה הכל כדי ששנת הלימודים תתחיל כסדרה. הבדיקות הסרולוגיות נועדו להבטיח שמירה על רצף ושגרת לימודים של התלמידים. המטרה היא להגדיל את מספר התלמידים שיהיה להם פטור מבידוד מפני שקבוצה זו לא יכולה להתחסן. אני קורא לראשי הרשויות לרתום את ציבור ההורים, ולעודד אותם לחסן את ילדיהם בהקדם, כדי להעלות את אחוזי ההתחסנות בקרב בני הנוער וכדי לאפשר לתלמידים לשוב לספסל הלימודים באופן בריא ובטוח".

פרויקטור הקורונה הפרופסור סלמאן זרקא: "אנחנו רוצים למצוא את האיזון בין הצרכים הבריאותיים של הילדים ליציבות במערכת החינוך ללא קפסולות וזומים. חינוך הילדים עומד אל מול עיני. אנחנו, משרדי הממשלה, נעבוד ביחד עם השלטון המקומי כדי להבטיח את פתיחת שנת הלימודים".

קראו גם:  בשל עבודות תשתית: פעילות רכבת ישראל תופסק בהדרגה החל מ- 21:00
ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון. צילום: אתר הכנסת

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן